GeriGündem Kritik NATO Zirvesi için Brüksel'e gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan peş peşe temaslar
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kritik NATO Zirvesi için Brüksel'e gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan peş peşe temaslar

Kritik NATO Zirvesi için Brüksel'e gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan peş peşe temaslar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, devlet ve hükümet başkanlarının katılımıyla düzenlenecek NATO Zirvesi'ne iştirak etmek ve zirve kapsamında ikili temaslarda bulunmak üzere "TC-TUR" uçağıyla Belçika'nın başkenti Brüksel'e geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Brüksel'deki temasları kapsamında Macaristan Başbakanı Victor Orban, Litvanya Cumhurbaşkanı Nauseda ve Letonya Cumhurbaşkanı Egils Levits ile bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı ErdoğanBrüksel Melsbroek Havalimanı'nda Türkiye'nin NATO Daimi Temsilcisi Basat Öztürk, Avrupa Birliği Daimi Temsilcisi Mehmet Kemal Bozay, Brüksel Büyükelçisi Hasan Ulusoy, Türk Askeri Temsil Heyeti Başkanı Tümgeneral İsmail Üner, Brüksel Başkonsolosu Umut Deniz ve diğer yetkililer karşıladı. Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Rize Milletvekili ve NATO Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Başkanı Osman Aşkın Bak da Brüksel'e geldi.

Kritik NATO Zirvesi için Brüksele gelen Cumhurbaşkanı Erdoğandan peş peşe temaslarPEŞ PEŞE GÖRÜŞMELER

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Zirvesi'ne katılmak üzere geldiği Brüksel'deki ikili temasları kapsamında Litvanya Cumhurbaşkanı Nauseda ile görüştü. Basına kapalı görüşme 20 dakika sürdü.

Kritik NATO Zirvesi için Brüksele gelen Cumhurbaşkanı Erdoğandan peş peşe temaslar

Erdoğan daha sonra ise Letonya Cumhurbaşkanı Egils Levits ile görüştü.  Basına kapalı gerçekleşen görüşme 25 dakika sürdü. 

Kritik NATO Zirvesi için Brüksele gelen Cumhurbaşkanı Erdoğandan peş peşe temaslarCUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A OTEL ÖNÜNDE SEVGİ GÖSTERİSİ


Erdoğan, otele gelişinde Türk bayraklarıyla kendisini bekleyen ve aralarında Filistinlilerin de bulunduğu bir grup tarafından sevgi gösterileriyle karşılandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan da makam aracından vatandaşları selamladı. Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, daha sonra konaklayacakları otele girdi. Bu arada, Belçika'da yaşayan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı karşılamaya gelen Filistinli Sadam Oubidat, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı çok sevdiğini, onu görmek için otelinin önüne geldiğini söyledi.

Kritik NATO Zirvesi için Brüksele gelen Cumhurbaşkanı Erdoğandan peş peşe temaslar


'HER ZAMAN BİZİM İÇİN MÜCADELE ETTİ'

Erdoğan'ın kendilerine sahip çıktığını dile getiren Oubidat, "Arap ülkeleri bize yapılanlara karşı sessiz kalıp, saklanırken, Erdoğan her zaman bizim için mücadele etti. İslam dünyasının onu örnek alması gerekiyor. Geleceğini duyduğumda çok heyecanlandım ve onu görme fırsatını kaçıramazdım, bu yüzden buraya geldim." ifadelerini kullandı.

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False