GeriGündem Kristof Kolomb bilmecesi İstanbul'da çözülüyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kristof Kolomb bilmecesi İstanbul'da çözülüyor

İstanbul'da yapılan uluslararası Adli Tıp Kongresi'nde yarın DNA analizleri sonuçlarına dayanarak "Kristof Kolomb’un mezarının hangi ülkede olduğu" konusu aydınlatılacak. Kongrede konuyla ilgili bir konuşma yapcak olan Jose Antonio Lorente Acosta, bu ilginç konuyu bilim dünyasına ilk kez açıklayacak.

Dün başlayan kongrede, bugün Öğrenci Akademisi’nde adli bilimler uzmanları, lise öğrencilerine meslek seçimi konusunda önerilerde bulunacak, adli bilimlerin çalışma alanları (olay yeri inceleme, DNA analizleri, seri suçlular, dişlerden kimliklendirme gibi farklı konular) hakkında bilgi verecek ve öğrencilerin sorularını yanıtlayacak.

Kongrede yarın ayrıca, "Çevre Suçları", "Belgede Sahtecilik, Elyazıları ve İmza İncelemeleri" gibi ilginç konuların işleneceği bilimsel oturumlar gerçekleştirilecek.

PROF. ATASOY'A İKİ ÖDÜL

Dün başlayan 3. Avrupa Adli Bilimler Akademisi Kongresi'nde İstanbul Üniversitesi (İÜ) Adli Tıp Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Sevil Atasoy'a iki ödül verildi. Atasoy, geniş katılımlı bir dünya kongresi düzenlediği için Amerikan Kriminal Laboratuvarları Başkanları Birliği adına gelecek dönem Amerikan Akademi Başkanı ve Teksas Kriminal Laboratuvar Müdürü Ronald Singer tarafından “Meslek Hizmet Ödülü” ile Amerikan Adli Bilimler Akademisi Başkanı Federal Savcı Kenneth Melson tarafından “Adli Bilimlere Uluslararası Katkı Ödülü” sunuldu.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False