GeriGündem KPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Gözler KPSS 2020/2 tercih sonuçlarına çevrildi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

KPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Gözler KPSS 2020/2 tercih sonuçlarına çevrildi

KPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Gözler KPSS 2020/2 tercih sonuçlarına çevrildi

KPSS tercih sonuçları için araştırmalar hızlandı. KPSS 2020/2 tercihleri 30 Aralık 2020 – 7 Ocak 2021 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Adaylar heyecanla sonuç açıklamasını beklemeye başladılar. Sonuçların açıklanmasının ardından yerleşen adaylar, başka bir sınav veya mülakat yapılmaksızın, yerleştirme yapılan kadro ve pozisyonlara atanacaklar. İşte KPSS tercih sonuçları hakkında detaylar

KPSS tercih sonuçları ile ilgili son dakika açıklamaları yakından takip ediliyor. KPSS ortaöğretim, ön lisans ve lisans tercihleri 7 Ocak’ta tamamlandı. Adaylar tercih kılavuzu içerisinde yer alan bilgilere göre işlemlerini yaptılar. 4 Ağustos’ta sona eren KPSS-2020/1 tercihlerinin sonuçları 13 Ağustos tarihinde erişime açılmıştı.

KPSS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

KPSS tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. 23 Temmuz - 04 Ağustos 2020 tarihleri arasında tercihleri alınan KPSS-2020/1 tercihlerinin sonuçları 13 Ağustos tarihinde erişime açılmıştı.

Adaylar, yerleştirme sonuçlarını T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin internet sayfasından öğrenebileceklerdir. Yerleştirme bilgileri, yerleştirme sonuçları ÖSYM’nin internet sayfasından adaylara ve kamuoyuna açıklandıktan sonra ÖSYM tarafından ilgili kurumlara elektronik ortamda verilecektir.

KPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak Gözler KPSS 2020/2 tercih sonuçlarına çevrildi

KADRO VE POZİSYONLARA ATANMA

ÖSYM tarafından yerleştirilen adaylar, başka bir sınav veya mülakat yapılmaksızın, yerleştirme yapılan kadro ve pozisyonlara kamu kurum ve kuruluşlarınca doğrudan atanacaklardır. Yerleştirildikleri halde atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan veya gerekli belgeleri süresi içinde yerleştirildikleri kurum veya kuruluşa teslim etmeyen adayların atamaları yapılmayacaktır.

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False