KPSS soruları ve cevap anahtarı yayımlandı mı? Lisans soruları nasıldı?

Güncelleme Tarihi:

KPSS soruları ve cevap anahtarı yayımlandı mı Lisans soruları nasıldı
Oluşturulma Tarihi: Temmuz 22, 2018 16:19

Öğretmenlik ve kamudaki A ve B grubu kadrolar için 4 oturumda gerçekleştirilen Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS), Türkiye'nin dört bir yanında gerçekleşti. Şimdiden alacakları puanı merak eden adaylar, bir yandan soru değerlendirmesi yaparken bir yandan da KPSS soruları ve cevaplarının ne zaman erişime açılacağını sorguluyor. Peki, KPSS soruları ve cevap anahtarı yayımlandı mı? Lisans soruları nasıldı?

Haberin Devamı

Lisans düzeyindeki Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) oturumları 22 Temmuz Pazar günü tamamlandı. KPSS Lisans (Alan Bilgisi) birinci gün 28 Temmuz, KPSS Lisans (Alan Bilgisi) ikinci gün 29 Temmuz, KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) oturumu ise 5 Ağustos'ta düzenlenecek. Genel kültür ve genel kültür oturumları ardından en çok merak edilen konu, KPSS soru ve cevaplarının ne zaman yayınlanacağı oldu. Peki, KPSS soru ve cevapları ne zaman yayınlanacak?

Sınav soruları ve cevaplarının ne zaman erişime açılacağı ile ilgili resmi bir tarih bulunmuyor. Sınavın ardından birkaç gün içerisinde açıklanması bekleniyor. KPSS sınav sonuçları ise 31 Ağustos 2018 tarihinde açıklanacak.

SORU YORUMLARI

Büşbüşşş‏ @belerbusraa
#KPSS Her zamanki gibi heyecandan elim ayağım birbirine dolaştı. Oktay'ı, çiçeklerini, sinema günlerini Twitter’dan öğrendim. Okuyamadığım sorular, yaptığım yanlışlar, bildiğim halde işaretlemediğim soruların doğru çıkması…

Haberin Devamı

aykut erol‏ @aykutteroll
#KPSS botullinumu görünce bir an mikrobiyoloji sınavındayım sandım teşekkürler Şeyda Hoca :;)

yasmin 👑‏ @Ysmnar1
Sheaksper'in "olmak ya da olmamak işte bütün mesele bu'' sözü sınavdan bize ince bir göndermeydi sanırım #KPSS

Melih Yıldız‏ @MeliiihYldz
Sınav çalışmadan giren kafası rahat tayfaya basit geliyor ki ben de bu gruptanım :) ama basit değildi sorular açıklanınca ya da sonuçlar açıklanınca göreceksiniz

Yankı Baykoç‏ @yankibaykoc92 
İstiklal Marşının ilk bestecisini, ikinci bestecisini, kazanılan ödülün bağışlandığı kurumu, yayınlandığı gazeteyi, dergiyi, düzenleyen bakanlığı biliyorum. Adamlar yazıldığı binayı sordular. Hayatımın özeti gibi.

Meral Tutcalı‏Onaylanmış hesap @KeLebegindansi
#KPSS’nin en şık sorusu: Mustafa Kemal Atatürk’ün Milli Mücadele Dönemi’nde adına “Rum sındığı” da dediğin savaşın ismi nedir? Cevabı: Başkomutanlık Meydan Savaşı idi.

@isli_issiz
Yav o değilde #KPSS Türkçe sorularını çözerken Türk olduğumdan şüphe ettim, YÖKDİL'de bu kadar zorlanmadım ben.

@eddaguven
130dk da bu sınavı yetiştiren bordo berelidir, süper kahramandır ne biliyim değişik bir şeydir yani #KPSS

Nazlı‏ @monaroza111
Soru: Mehmet Akif Ersoy istiklal marşını Ankara’da bulunan hangi tarihi mirasımızda yazdı ? Ben: Hacı Bayram Veli türbesi diğerleri hep cami bir tek bu türbeymiş #KPSS

 

BAKMADAN GEÇME!