GeriGündem KPSS sonuçları bu hafta açıklanır mı? İşte, ÖSYM takvim detayları
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

KPSS sonuçları bu hafta açıklanır mı? İşte, ÖSYM takvim detayları

KPSS sonuçları bu hafta açıklanır mı? İşte, ÖSYM takvim detayları
Abone Olgoogle-news

KPSS sonuçları için beklenti, 14 Ekim Çarşamba günü de devam ediyor. Memur olmak üzere sınava giren pek çok adayın merakla beklediği KPSS sonuçları, ÖSYM tarafından yapılacak değerlendirmenin ardından erişime açılacak. Bazı sonuç açıklama süreçlerini erken dönemde erişime açabilen ÖSYM'nin, KPSS sonuçları için de aynı süreci uygulayıp uygulamayacağı, yoğunluk durumuna göre değişkenlik gösterecek. Peki, KPSS sonuçları bu hafta açıklanacak mı? İşte, normal süreçte beklenen açıklanma tarihi

KPSS sonuçları için geri sayım devam ediyor. ÖSYM tarafından düzenlenen KPSS lisans sınavı sonuçları yapılan açıklamanın ardından erişime açılacak. Değerlendirmenin tamamlanacağı ve sonuçların erişime açılacağı tarih bilgisi hakkında detay veren ÖSYM, tüm sonuçların açıklanmasının ardından itiraz başvurularını kabul edecek. Memur adayları şimdi 2020 KPSS sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihe odaklandı. Peki, KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, KPSS sınav sonuçları için ÖSYM'den yapılan o açıklama.

KPSS sonuçları, pek çok alandan sınava giren adayların gündemindeki konu olmaya devam ediyor. A Grubu kadrolarında görev almak isteyenler için baraj niteliği taşıyan KPSS puanı, B Grubu atamalarında ise doğrudan atamalara olanak tanıyacak.

KPSS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM takviminde yer alan bilgilere göre KPSS sonuçları, 22 Ekim 2020 tarihinde adayların erişimine açılacak.

Ancak müsaitlik durumuna göre sonuç açıklama sürecini öne çekebilen ÖSYM'nin, yoğunluk olmaması halinde sonuçları en erken 1 hafta öncesinde açıklaması beklenebilir. Bu kapsamda KPSS sonuçlarının 15 Ekim itibariyle açıklanmasının beklenmesi mümkün olacaktır.

Konuya dair ayrıntılar netleştikçe haberimizde yer vereceğiz.

KPSS A GRUBU KADROLAR NERELERDE GÖREV ALIR?

Cumhurbaşkanlığı, Bakanlıklar, bunların müsteşarlık, başkanlık ve bağımsız genel müdürlük düzeyindeki bağlı ve ilgili kuruluşları ile bağlı ortaklıklarındaki, özel yarışma sınavına tabi tutulmak suretiyle girilen ve belirli bir yetişme programı sonrası yeterlik sınavına tabi tutulan mesleklere ilişkin kadro ve görevler ile il özel idareleri ve belediyelerin teftiş kurullarına atanacak kadrolar içindir.

KPSS B GRUBU KADROLAR NERELERDE GÖREV ALIR?

B grubu kadroları 190 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’nin eki listelerde yer alan, genel ve özel bütçeli kurumlarla bunlara bağlı döner sermayeli kuruluşlar, kanunlar ile kurulan fonlar ve kefalet sandıkları, il özel idareleri ve belediyeler, il özel idareleri ve belediyelerin kurdukları birlikler ile bunlara bağlı döner sermayeli kuruluşlar ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarında yukarıda (a) bendinde belirtilmiş olan meslekler dışında, ilk defa kamu hizmeti ve görevlerine atama yapılacak kadro ve görevlere atanacaklar içindir.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle