KPSS sınav yerleri açıklandı mı, ne zaman açıklanır? ÖSYM'den tarih bilgisi

Güncelleme Tarihi:

KPSS sınav yerleri açıklandı mı, ne zaman açıklanır ÖSYMden tarih bilgisi
Oluşturulma Tarihi: Temmuz 21, 2021 15:19

KPSS sınav giriş yerleri, açıklandığı an AİS ekranı aracılığıyla ÖSYM üzerinden öğrenilebilecek .Lisans düzeyinde sınava katılacak olan adaylar, 7-8 Ağustos tarihlerinde gerçekleşecek olan sınav öncesi osym.gov.tr üzerinden yayınlanan sınav belgelerini T.C kimlik numarası ile çıktı alabilecek. KPSS sınav giriş belgesinin çıktısı olmadan adaylar sınav salonlarına alınmayacak. Peki, 2021 KPSS Lisans sınav yerleri ne zaman açıklanacak? İşte, KPSS sınav giriş belgesinin yayımlanacağı tarihle ilgili ayrıntılar.

Haberin Devamı

KPSS sınav yerleri, lisans düzeyinde sınava girecek olan adayların araştırdığı konu olmaya devam ediyor. ÖSYM'nin gerçekleştireceği sınavla memur olabilmenin hayalini kuran ve buna yönelik çalışmalarını sürdüren pek çok kişi, KPSS sınav yerleri ile nerede sınava gireceklerini görüntüleyebilecek. Peki, yüz binlerce kişinin dahil olmasının beklendiği Lisans KPSS sınav yerleri ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı bilgiler

KPSS SINAV YERLERİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM, sınav yerleri ve giriş belgesini genellikle sınavdan 10 gün öncesinde yayımlıyor. Ancak bayram tatiline girilmesi dolayısıyla KPSS sınav yerlerinin, bayram sonrası ilk mesai günü olan 26 Temmuz Pazartesi günü yayımlanması da ihtimaller arasında yer alıyor. 

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!