KPSS ortaöğretim branş sıralaması açıklandı! İşte KPSS 2020 branş bazında sıralama

KPSS ortaöğretim branş sıralaması açıklandı İşte KPSS 2020 branş bazında sıralama

KPSS ortaöğretim branş sıralaması ile ilgili ÖSYM tarafından son dakika açıklaması yapıldı. 24 Aralık tarihinde KPSS ortaöğretim sonuçlarının açıklanmasının ardından gözler branş sıralamasına çevrilmişti. ÖSYM tarafından yapılan açıklamada sıralamaların https://ais.osym.gov.tr internet adresinden görüntülenebileceği duyuruldu. İşte KPSS branş sıralaması sorgulama ekranı

Haberin Devamı

KPSS ortaöğretim sonuçlarının 24 Aralık’ta açıklanmasının ardından branş sıralaması son dakika açıklaması ile erişime açıldı. 2020 Kamu Personel Seçme Sınavına (2020-KPSS Ortaöğretim) katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine yansıtıldı. Adaylar T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile branş bazında sıralamalarını görüntüleyebiliyorlar.

KPSS ORTAÖĞRETİM BRANŞ SIRALAMASI AÇIKLANDI

Kurum tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

2020 Kamu Personel Seçme Sınavına (2020-KPSS Ortaöğretim) katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine yansıtılmıştır. Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile branş bazında sıralamalarını öğrenebileceklerdir.

Haberin Devamı

KPSS BRANŞ SIRALAMASI SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

Branş bazında sıralamalar, adayları bilgilendirme amacıyla oluşturulmuş; kendileri ile aynı alanda sınava giren diğer adaylar arasında kendi başarı durumlarını değerlendirmelerine imkân veren bir hizmettir. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır. Branş bazında sıralama işlemleri adayların (YÖKSİS sistemi üzerinden çekilmiş olan) ÖSYM sistemi üzerinde ilgili işlemlerin yapıldığı tarih itibariyle aktif olarak bulunan eğitim bilgileri ve bu tarih itibari ile sistemde aktif eğitimi gözükmeyen adayların ise, başvuru da belirttikleri eğitim bilgileri baz alınarak hazırlanmıştır.

KPSS ortaöğretim branş sıralaması açıklandı İşte KPSS 2020 branş bazında sıralama

Adayların branş bazında sıralamaları incelerken göz önünde bulundurması gerekenleri içeren teknik açıklama metnine aşağıdaki bağlantıdan erişilebilir.