GeriGündem KPSS branş bazında sıralama güncellendi! İşte KPSS lisans, ön lisans, ortaöğretim branş sıralaması
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

KPSS branş bazında sıralama güncellendi! İşte KPSS lisans, ön lisans, ortaöğretim branş sıralaması

KPSS branş bazında sıralama güncellendi! İşte KPSS lisans, ön lisans, ortaöğretim branş sıralaması
Abone Olgoogle-news

KPSS branş sıralaması ile ilgili son dakika açıklaması yapıldı. 2018 Kamu Personel Seçme Sınavına (2018-KPSS Lisans, Ön Lisans ve Ortaöğretim) katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaların güncellendiği duyuruldu. İşte KPSS lisans, ön lisans, ortaöğretim branş sıralaması

KSPS branş sıralaması araştırılan konular arasında yerini aldı. KPSS Lisans, Ön Lisans ve Ortaöğretim branş sıralamasının güncellendiği duyuruldu. Adaylar ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden sorgulamalarını yapabiliyorlar.

KPSS BRANŞ SIRALAMASI GÜNCELLENDİ

ÖSYM tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

2018 Kamu Personel Seçme Sınavına (2018-KPSS Lisans, Ön Lisans ve Ortaöğretim) katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları güncellenmiş olup ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine yansıtılmıştır. Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile branş bazında sıralamalarını öğrenebileceklerdir.

ÖSYM GİRİŞ EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

Branş bazında sıralamalar, adayları bilgilendirme amacıyla oluşturulmuş; kendileri ile aynı alanda sınava giren diğer adaylar arasında kendi başarı durumlarını değerlendirmelerine imkân veren bir hizmettir. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır. Branş bazında sıralama işlemleri adayların (YÖKSİS ve e-Okul sistemi üzerinden çekilmiş olan) ÖSYM sistemi üzerinde ilgili işlemlerin yapıldığı tarih itibariyle aktif olarak bulunan eğitim bilgileri ve bu tarih itibari ile sistemde aktif eğitimi gözükmeyen adayların ise, başvuru da belirttikleri eğitim bilgileri baz alınarak hazırlanmıştır.

KPSS branş bazında sıralama güncellendi İşte KPSS lisans, ön lisans, ortaöğretim branş sıralaması

MEB tarafından gerçekleştirilen öğretmen alımlarında KPSS P10, P120 ve P121 puan türleri kullanılmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığınca öğretmenliğe atanacakların sıralamaları; alanlara göre mezun oldukları yükseköğretim programları, mezun oldukları yıllar ve öncelikleri, TTK kararlarına göre kontrol edilerek, adayların alan bazındaki başvuruları esas alınarak belirlenmektedir. Bu nedenle öğretmen adaylarının branş bazında sıralama bilgilerini kontrol ederken bu durumu göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.

Adayların branş bazında sıralamaları incelerken göz önünde bulundurması gerekenleri içeren teknik açıklama metnine aşağıda bağlantıdan erişilebilir.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle