GeriGündem Korsan taşımacılık yaptı, 5 bin YTL para cezası kesildi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Korsan taşımacılık yaptı, 5 bin YTL para cezası kesildi

ADANA'da, ‘Şehirlerarası taşımacılık yetki belgesi’ bulunmadığı halde kaçak yolcu taşımacılığı yaptığı iddiasıyla 5 bin YTL para cezası kesilen minibüs şoförü 42 yaşındaki Mansur Demir, minibüsünü yakmaya çalışırken güçlükle sakinleştirildi.

D-400 karayolunda denetim yapan trafik polisleri, saat 21.00'de Mansur Demir'in kullandığı 21 FB 810 plakalı minibüsü durdurdu. İçinde 14 yolcusuyla Diyarbakır'a gittiği belirlenen Demir'in ‘şehirlerarası taşımacılık yetki belgesi’ olmadığı halde kaçak olarak yolcu taşıdığı belirlendi. Şoför Demir'e, Ulaştırma Bakanlığı'nın ‘Turizm ve Seyahat Yönetmeliği’ne aykırı davrandığı gerekçesiyle Trafik Ceza Kanunu'nun 26/1A maddesi uyarınca 5 bin YTL para cezası yazıldı. Demir'e yolcularını Adana'da bıraktıktan sonra boş olarak Diyarbakır'a gidebileceği uyarısı yapıldı. 5 bin YTL ceza yazılması üzerine çılgına dönen Demir, trafik polislerine, “Beni öldürün, ama cezayı yazmayın. Ben bu parayı ödeyemem. Daha önce de 10 bin YTL ceza kestiler. Yolcu başı 30 YTL aldım. Ben bu cezayı nasıl öderim? Bu arabayı artık yakmam gerekir” diyerek tepki gösterdi.

Tüm yalvarmalarına karşın polislerin cezayı iptal etmemesi üzerine Demir, cebinden çıkardığı çakmak ve kağıtla minibüsünü yakmak istedi. Polisler, Demir'i kendisine zarar vermemesi için etkisiz hale getirip ekip otosuna bindirdi. Bir süre sonra sakinleşip ekip otosundan inen Demir, ceza makbuzunu eline alıp yolcularını indirdikten sonra Diyarbakır'a doğru yola çıktı.

 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle