GeriGündem Korkunç şüphe: Hedef Komutan mıydı?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  292
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Korkunç şüphe: Hedef Komutan mıydı?

Korkunç şüphe: Hedef Komutan mıydı?
refid:3414016 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt’ın IDEF Savunma Fuarı nedeniyle düzenlenen resepsiyona gitmek üzere geçeceği yolda bomba patlaması, hedefin Büyükanıt olup olmadığı şüphesine yol açtı.

Ankara’nın en kalabalık merkezlerinden biri olan Ulus’ta meydana gelen büyük patlama, Büyükanıt’ın resepsiyonun düzenlendiği Anadolu Medeniyetleri Müzesi’ne gitmek üzere kullanacağı caddede meydana geldi. Müzedeki kokteyle Büyükanıt’ın yanısıra Türk Silahlı Kuvvetleri komuta kademesi ve savunma fuarına 49 ülkeden gelen 300’ü aşkın yabancı konuk aynı yolu kullanacaktı.

Korkunç şüphe: Hedef Komutan mıydı 
3 İPUCU

Altı cana malolan ve 70’in üzerinde kişiyi yaralayan patlama hakkındaki şu bilgiler hedefin Büyükanıt olduğu kuşkusunu akla getirdi:

1) Orgeneral Büyükanıt ve kuvvet komutanları saat 20.00 sularında Anadolu Medeniyetleri Müzesi’nde IDEF Savunma Fuarı’na katılan 49 ülkeden 400 yabancı konuğa verilen kokteyle ev sahipliği yapacaktı. Bomba, komutanların müzeye giderken kullanacağı güzergáh üzerinde patladı.

2) Büyükanıt ile kuvvet komutanları, yakın tarihte belki de ilk kez terör eylemine sahne olan olay yerine topluca geldi ve incelemede bulundular. Komutanlar, Başbakan’ın aksine açıklama yapmadılar.

3) Eylem yerinin komutanlarla konukların buluşacağı müzeye yakınlığı terör eylemine kurban giden yabancı sayısını da artırdı.

Korkunç şüphe: Hedef Komutan mıydı

KOMUTANLAR TOPLANIYOR

Genelkurmay Başkanı ve kuvvet komutanları bu sabah saat 09.00’da Genelkurmay’da toplandı. Komutanların dün akşam gerçekleşen terör saldırısını değerlendirdikleri öğrenildi.
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle