Köpek katliamını durdurun çağrısı

Köpek katliamını durdurun çağrısı

PETA örgütünün Türkiye’deki köpek katliamı için başlattığı kampanyaya film yıldızı Sibel Kekilli’den destek geldi. "Katliamı durdurun" çağrısında bulunan ve hazırlanan afişte poz veren sanatçı, yarın Ankara’da protesto gösterilerine katılacak.

HAYVAN Haklarını Koruma Örgütü PETA’nın Türkiye’deki köpeklerin öldürülmemesi için geçen hafta başlattığı kampanyaya aktris Sibel Kekilli de destek verdi.

Fatih Akın’ın çevirdiği ve Berlin Film Festivali’nda Altın Ayı Ödülü’nü alan "Duvara Karşı" filmiyle yıldızı parlayan Kekilli, hayvan sevgisiyle de bilinen bir sanatçı. Kekilli "Türkiye’deki sahipsiz köpeklere bu derecede vahşice davranıldığına inanamıyorum. Yaşananlar kamuoyuna derhal aktarılmalı ve yetkililer harekete geçerek önlem almalı. Bu nedenle Türkiye’deki hayvanları koruma örgütlerine ve PETA ile birlikte hareket ediyorum" dedi.
/images/100/0x0/55eae244f018fbb8f89cd89d


Kendi de köpek sahibi olan Sibel Kekilli, köpek doğumlarının kontrol altına alınması için başlatılan kampanyayı hazırlanan afişle temsil edecek. "Her yaşam mutlu sonla bitmez" sloganı ile yola çıkan sanatçı burada her sene sayısız sokak hayvanının açlıktan öldüğüne, dövüldüğüne ve zehirlendiğine dikkat çekiyor. Kekilli, afiş için Berlinli fotoğrafçı Nela König’e poz verdi. PETA örgütü, köpeklerin öldürülmesi yerine, yetkililerce toplanıp, kısırlaştırılıp serbest bırakılmasından yana olduklarını, sorunun böylece ortadan kalkmış olacağını bildirdi.

Sibel Kekilli’nin kampanya çerçevesinde yarın Ankara’ya gideceği açıklandı. Kekilli’nin başkentte düzenlenecek olan protesto gösterisine katılacağı ve Türk hayvan koruma örgütü temsilcilerine destek vereceği bildirildi. PETA sözcüsü, Kekilli’nin Türk yetkilileri ile temasa geçerek bundan böyle köpeklerin vahşice öldürülmemesi yönünde yardım isteyeceğini aktardı. Sanatçının Ankara’daki köpek barınaklarını gezeceği de hatırlatıldı.
Haberle ilgili daha fazlası: