GeriGündem Konya'da okullar yarın tatil mi? Konya'nın 7 ilçesinden 7 Ocak için kar tatili açıklaması
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Konya'da okullar yarın tatil mi? Konya'nın 7 ilçesinden 7 Ocak için kar tatili açıklaması

Konya'da okullar yarın tatil mi? Konya'nın 7 ilçesinden 7 Ocak için kar tatili açıklaması
Abone Olgoogle-news

Yarın okullar tatil mi sorusu Türkiye'nin birçok ilinde devam eden kar yağışı nedeniyle merak konusu oldu. Bu illerden biri de pazartesi günü eğitim öğretime ara verilen Konya oldu. 7 Ocak son dakika kar tatili haberlerini araştıran öğrenci ve veliler Konya'da yarın okulların tatil olup olmadığını sorguluyor. Peki, Konya'da okullar yarın tatil mi? İşte, Konya'nın 2 ilçesi için son dakika kar tatili açıklaması ve konuyla ilgili detaylar.

Yurdun birçok bölgesinde kar yağışı devam ederken, olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitim ve öğretimde aksamalar yaşandı. Özellikle Konya'da 6 Ocak Pazartesi günü okulların tatil olması nedeniyle yarın için tatil araştırmaları hız kazandı. Akşam saatlerinde ise Konya'nın 2 ilçesi için yarın eğitim öğretime ara verildiği duyuruldu. Peki, yarın Konya'nın hangi ilçelerinde okullar tatil? İşte, 7 Ocak Konya kar tatili haberleri.

KONYA'NIN 7 İLÇESİNDE YARIN OKULLAR TATİL

Konya'nın 7 ilçesinde yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi.

İlçe Kaymakamlıklarından yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar ve olumsuz hava şartları nedeniyle Taşkent, Hüyük, Derebucak, Yalıhüyük, Seydişehir, Bozkır ve Hadim'de ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 1 gün ara verildiği bildirildi.

Ayrıca, bu ilçelerde kamu kurum ve kuruluşlarında görevli hamile ve engelli personel de idari izinli sayılacak.

False