GeriGündem Konya'da dün çıkan kum fırtınasının görüntüleri... Bir saat sürdü
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Konya'da dün çıkan kum fırtınasının görüntüleri... Bir saat sürdü

Konya'nın Cihanbeyli ve Kulu ilçelerinde dün etkili olan kum fırtınasının cep telefonu görüntüleri ortaya çıktı. Bir saat süren fırtına nedeniyle otobüs terminalinin çatısı uçtu, parçalar 2 otobüse ve araçlara zarar verdi.

Cihanbeyli ve Kulu ilçelerinde dün saat 17.30 sıralarında başlayan şiddetli rüzgar etkili oldu. 1 saat süren fırtına nedeniyle Cihanbeyli otobüs terminalinin çatısı uçtu. Çatıdan savrulan parçalar park halinde olan 2 otobüs ve 3 otomobile zarar verdi. İlçe merkezi ve mahallelerinde bazı ev ve iş yerlerinin çatısı uçtu.

Konyada dün çıkan kum fırtınasının görüntüleri... Bir saat sürdü
Kulu ilçesinde de fırtına nedeniyle toz bulutu oluştu, görüş mesafesi sıfıra kadar düştü. Bir anda rüzgarla birlikte gökyüzünü kaplayan toz bulutu paniğe neden oldu. Tarlada çalışan ve trafikte araçlarıyla seyir halinde olan vatandaşlar toz bulutunu cep telefonu ile görüntüledi. Rüzgar nedeniyle hasar oluşan yerlerde belediye ekipleri çalışma başlattı.

AKSARAY'DA DA ETKİLİ OLDU

Aksaray'da da dün etkili olan kum fırtınasında Ortaköy ilçesindeki caminin minaresi devrildi. Ağaçören ve Sarıyahşi ilçelerinde de bazı ev ve mandıraların çatısı uçtu. AFAD ekipleri bölgede hasar tespit çalışması yapacak.

 

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False