GeriGündem Komşuları: Merve Türkiye'ye hizmet etmez
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Komşuları: Merve Türkiye'ye hizmet etmez

Yemin etmek için TBMM genel kuruluna türbanla gelip olay çıkaran Fazilet Partili Merve Kavakçı'ya ABD'deki komşuları da büyük tepki gösterdi.

Kavakçı ailesinin yaşadığı Dallas'a bağlı Richardson ilçesinde faaliyet gösteren Kuzey Teksas Türk Amerikan Derneği Başkanı Şaduman Gürbüz ‘‘Teksas'ta yıllardır Türkiye aleyhinde faaliyet gösteren Ermeni ve Kürtlerin karalama, suçlama ve iftira kampanyalarına yanıt vermeye çalışıyoruz. Şimdi başımıza bir de Merve Kavakçı çıktı. Artık bölgemizdeki basın-yayın kurumlarına, Amerikalı dostlarımıza Merve'nin türbanını izah ediyoruz’’ dedi.

Şaduman Gürbüz, şöyle konuştu:

‘‘Bizi en çok sinirlendiren Merve'nin Türkiye'ye hizmet edeceğini iddia etmesi, demokratik haklarını savunarak Türk kadınını temsil edeceğini söylemesi... Bunca yıldır koca Teksas eyaletinde ne Merve'yi, ne de babası Prof. Yusuf Ziya Kavakçı Bey'i Türkiye ve Türkler aleyhindeki kampanyalara karşı yaptığımız çalışmalarda bir kez dahi yanımızda görmedik.

Toplantılarımıza, faaliyetlerimize davet etmemize rağmen hiç katılmadılar. Burada Türkiye'ye hizmet etmeye yanaşmayan Merve, şimdi çıkmış Türkiye'ye hizmet edeceğini nasıl söyleyebiliyor? Türkiye'de veya Türkiye dışında Merve Türk kadınlarını değil, bir takım fikirleri temsil edebilir. Türbanı temsil ediyor ama kesin Türk kadınlarını değil.’’False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle