KKTC'de Afrika Gazetesi'ne silahlı saldırı

KKTC’de yayın yapan ve muhalif yayınlarıyla bilinen Afrika Gazetesi’ne kimliği belirlenemeyen kişi veya kişilerce ateş açıldı.

Haberin Devamı

Lefkoşa’da KKTC Cumhuriyet Meclisi binasının 10 metre yakında bulunan gazeteye kimliği henüz belirlenmeyen kişi veya kişiler tarafından yapılan silahlı saldırıda, gazetenin genel yayın yönetmeni Şener Levent’e mektup bırakıldı. Mektupta, " Şener Levent, yalan yanlış şeyler yazma. Bu seferlik böyle oldu, diğer sefer bu şekilde olmaz, haberin olsun. Şimdi sen dersinki ne yazarım da böyle oldu, bir düşün bakayım. Bizim okulda bir yanlış bir doğruyu götürür, bir yanlış yaptın mekanın, elemanların zarar gördü, bir yanlış daha yaparsan canından olursun" tehtidinde bulunuldu.

ŞENER LEVENT: BU SALDIRI BİZİM GİBİ DÜŞÜNENLERE YAPILDI

Gazetenin genel yayın yönetmeni Şener Levent, saldırı sonrası yaptığı açıklamada, yaşanılan süreç içerisinde özellikle 2 Mart tarihimde ülkede yapılacak olan ikinci "Toplumsal Varoluş" mitingi öncesi yapılan bu saldırının çok anlamlı olduğunu söyledi. Levent, bu saldırıyı yapan kişilerin kapılarına kadar gittiklerini ve ateş açmadan önce kendilerine bir de not bıraktıklarını kaydetti. Levent, notta kendisini ve gazetesinin bu şekilde yayın yapması halinde ölüm tehdidi mesajı bırakıldığını söyledi. Levent, Bu saldırının sadece kendilerine değil kendileri gibi düşünen ve aynı rejime karşı duranları susturmaya çalışıldığını söyledi. Bu saldırının karanlık güçler tarafından gerçekleştirildiğini söyleyen Levent, bu şekilde kendilerini yıldıramayacaklarını ve canı pahasına da olsa savundukları davanın arkasında olduklarını, geri adım atmayacaklarını kaydetti.

Haberle ilgili daha fazlası: