GeriGündem Kısıtlamaya saatler kaldı! İstanbul'da trafik yoğunluğu yüzde 78'e çıktı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kısıtlamaya saatler kaldı! İstanbul'da trafik yoğunluğu yüzde 78'e çıktı

Hafta sonu kısıtlaması öncesi İstanbul'da trafik yoğunluğu yaşanmaya başladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin trafik haritasına göre yoğunluk saat 17:45 itibariyle yüzde 78'e çıktı. Öte yandan oluşan trafik yoğunluğu drone ile havadan görüntülendi.

Türkiye genelinde saat 21.00'de başlayacak ve 25 Ocak Pazartesi 05.00'te sona erecek kısıtlama öncesinde evlerine dönmek isteyen vatandaşlar, trafik akışının yanı sıra metrobüs ve otobüs duraklarında yoğunluk oluşturdu. 

15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün Avrupa Yakası'ndan Anadolu Yakası'na geçiş yönlerinde trafik yoğunluğu oluştu. 

Kentin ana arterlerindeki araç yoğunluğunun ara yollara da sirayet ettiği gözlendi.

Kısıtlamaya saatler kaldı İstanbulda trafik yoğunluğu yüzde 78e çıktı

Avrupa Yakası'nda E-5'te Bakırköy'den başlayan trafik, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne kadar uzanırken, Basın Ekspres Yolu Edirne istikameti ile Haliç Köprüsü'nden Sefaköy'e kadar trafik yoğunlaştı. 

Ayrıca TEM Ankara yönünde Firüzköy'den Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ne ve TEM Edirne istikametinde Akşemsettin'den Mahmutbey gişelerine kadar yoğun trafik olduğu görüldü. 

YÜZDE 78'E ULAŞTI!

Anadolu Yakası'nda ise yine TEM Otoyolu ve D-100 Karayolu'nda yoğunluk yaşanıyor. 

Hafta sonunu şehir dışında geçirmek için otomobilleriyle yola çıkan vatandaşlar da yoğunluğa sebep oldu. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Trafik Haritasına göre, 17.45 itibarıyla kent genelindeki trafik yoğunluğu yüzde 78 olarak ölçüldü.

SON TRAFİK DURUMU İÇİN TIKLAYIN

False