GeriGündem Kısa kısa...
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kısa kısa...

Çağan'dan ziyaret

Maliye Bakanı Nami Çağan ve Orman Bakanı Arif Sezer, yaralıları hastanede ziyaret ederek, geçmiş olsun dileğinde bulundular. Çağan, ‘‘Polisimizin duyarlılğı, büyük bir faciayı önledi. Bomba konusunda bilgi sahibi değilim. Hükumetimiz ve Başbakanımız, terörist saldırılar konusunda oldukça hassas. Bu saldırılar, hedefine ulaşamayacaktır. Milletimize geçmiş olsun’’ dedi.

Polis alarmda

Kurban Bayramı arefesinde meydana gelen bombalı intihar saldırısından sonra, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı birimler alarma geçirildi. Emniyet birimlerine, halkın yoğun olduğu bölgeler ile iskeleler ve alışveriş merkezlerinde, yaş grubuna bakılmaksızın kadın, erkek, çocuk, herkesin sıkı bir üst aramasından geçirilmesi, çanta, poşet uygulamasının her zamankinden daha iyi yapılması talimatı verildi.

Vali Erol Çakır

Hepimize geçmiş olsun

Olay yerinde incelemeler yapan İstanbul Valisi Erol Çakır ile Emniyet Müdürü Hasan Özdemir, daha sonra Taksim Hastanesi'ne giderek, yaralıları ziyaret etti.

Çakır, yaralıların durumlarının iyi olduğunu açıkladı. Polisin uyanıklığı sayesinde facianın ucuz atlatıldığını söyleyen Çakır, ‘‘Bu olay arife günü, Kurban Bayramı'nın hemen öncesinde terörün vahşetinin ne boyutlarda olduğunu göstermektedir, bir kere daha’’ dedi. Çakır, saldırı olayı ile ilgili şunları söyledi:

‘‘Yaklaşık 25 yaşlarında, sırt çantalı bir bayanın yaklaştığını gören nöbetçi polis memuru, 'dur' ihtarında bulunuyor. Bayan kollarını iki yana açmak suretiyle, üzerinde bulunan bomba ve dinamit lokumlarını patlatıyor. Bu patlama sonucu, 25 yaşlarıdaki terörist bayan, bir anlamda da canlı bomba, patlama sonucunda hayatını kaybediyor. Yaralıların hayati tehlikesi yoktur. Hepimize geçmiş olsun.’’

Muhabir bombaya bastı

Patlama anında Taksim Meydanı'nda bulunan Anadolu Ajansı muhabiri Affan Kulunyar, yaralıları görüntülerken, patlamamış el bombalarından birinin üzerine bastı. El bombası şans eseri patlamadı.

Bir başka görgü tanığı Sadık Çelik de 3 yaşındaki çocuğu ile bayram alışverişi için Beyoğlu'na geldiğini, tam anıtın yanından geçerken patlama sesi duyduğunu söyledi. Çelik, patlama sesinin geldiği yöne baktığında, bir kadının havada uçtuğunu gördüğünü belirtti.False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle