Kırcı ve Armağan'ın eylemini destekliyorum

MHP'li Adalet Komisyonu üyesi Orhan Bıçakçıoğlu, Haluk Kırcı ile İsa Armağan'ın eylemlerini ‘sonuna kadar sahiplendiğini’ söyleyerek, ‘‘Sezer'in vetosunu esefle karşılıyorum’’ dedi. Bıçakçıoğlu, ‘‘TİP'li 7 genç insan evladı da, Şiran'da öldürülen 8 asker, ot muydu? İpekçi memleketin aydınıydı da, Hergün Gazetesi yazarı İsmail Gerçeksöz taş parçası mıydı?’’ diye konuştu.


MHP Trabzon Milletvekili ve Adalet Komisyonu üyesi Orhan Bıçakçıoğlu, TİP'li (Türkiye İşçi Partisi) 7 gencin öldürüldüğü Bahçelievler katliamı hükümlüsü Haluk Kırcı ile Ankara Balgat katliamı sanığı İsa Armağan'ın 12 Eylül öncesinde yaptıkları tüm eylemleri, ‘sahiplendiğini’ söyledi. ‘‘Sahiplenmekse, Kırcı'yı, 12 Eylül öncesi yaptığı eylemlerden ötürü sonuna kadar savunuyorum’’ diyen Bıçakçıoğlu, şu açıklamalarda bulundu:

KATİLLER ARAMIZDA

1989'da Gümüşhane'nin Şiran İlçesi'nde Karakol basıp 8 askeri şehit eden Adil Şahin'in aramızda gezdiğinden kaç kişinin haberi var? 1979'da Adana Endüstri Meslek Lisesi'nin 6 öğretmenini sırf Ülkücü oldukları için öldüren ve idam alan Erdal Aykaç'ın 12 yıldır aramızda gezdiğinden kimin haberi var? 19 Mart 1978'de 5 kişi katledildi. Hürriyet Gazetesi'nin 19 Eylül 1979'da manşetten verdiği habere göre Giresun'un Görele ilçesinden İstanbul Ümraniye'ye yerleşen 5 vatandaşımız Marksist-Leninist bir örgütçe kaçırılarak işkenceyle öldürüldü. Otopsi raporuna göre 2'sinin 2 gözünün oyulduğu, 3'ünün erkeklik uzuvlarının kesilip ağzına sokulduğu duyuruldu.

SAHİPLENİYORUM

Haluk Kırcı'
yı gündeme getirip, bunları görmezden gelenler hiç mi Allah'tan korkmazlar? Kırcı'yı, İsa Armağan'ı, Ağca'yı eleştirenlerin bunlardan haberi yok mu? Sahiplenmekse, Kırcı'yı, 12 Eylül öncesi yaptığı eylemlerden ötürü sonuna kadar savunuyorum.

ÖTEKİ OT MU?

Bahçelievler'de öldürülen 7 gencimiz insan evladıydı da, Şiran'da öldürülen 8 asker, üzerine basıp geçilen bir ot muydu? Abdi İpekçi, bu memleketin bir aydınıydı da, 4 Nisan 1980'de öldürülen Hergün Gazetesi yazarı İsmail Gerçeksöz taş parçası mıydı? Bir kez daha vurguluyorum; Sonuna kadar Armağan ve Kırcı'nın da, yaptıkları eylemlerin de savunucusuyum. Ama, 12 Eylül öncesi olayların bir daha yaşanmaması isteyen bir insanım.

KIRCI VATAN İÇİN ÖLÜR

Kimin hazmedip, kimin hazmetmediği benim için hiç önemli değil. Kırcı ve Armağan'a sorarlarsa, bu memleket için ölmeye yine hazır olduklarını söylerler. Memleketin bu duruma düşmesinin sorumlusu bunlarsa, ikisini de asalım ve bu ülkeyi kurtaralım diyorum.

SOLCULAR DA ŞEHİT

12 Eylül öncesi olaylarda ölen 5 bin kişiden 3 bin 200'ü ülkücü, diğerleri solcu vesaire idi. Biz hepsine de ‘şehit’ dedik. Bu anlayışımızı karşı taraftan da bekliyoruz.


Sezer’i kınıyorum


Cumhurbaşkanı'nın affı geri göndermesini esefle karşılıyorum. Sayın Cumhurbaşkanı, ‘Adalet Bakanı iyi okumamıştır’ diyor. Basının çok etkisinde kaldığı bir vakıa. Ben dikkatle okudum. Mahkemeler, tahliye etmeye başladı. Anayasa Mahkemesi en büyük mahkeme. 27 Nisan'dan itibaren yürürlüğe giren bu karar, Meclis'i de, mahkemeleri de bağlar.
Haberle ilgili daha fazlası: