GeriGündem Kimlik belli örgüt meçhul
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  18
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kimlik belli örgüt meçhul

Kimlik belli örgüt meçhul
refid:27925632 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Sultanahmet’te Turizm Şube Müdürlüğü’ne canlı bombalı saldırıyı düzenleyen hamile kadının Dağıstanlı Diana Ramazanova olduğu belirlendi.

Kimlik belli örgüt meçhul
Polis, salı günkü saldırının ardından, Diana Ramazanova’nın çantasında iki cep telefonu, cebinde ise Kril alfabesiyle “Turizm polisi” yazılı not kağıdı buldu. Telefonların birinde bombacının Sultanahmet’te arkadaşlarıyla çektirdiği fotoğraflar çıktı. Telefonlardaki bilgilerden yola çıkan polis, bombacının kimliğini belirledi ve saldırıdan birkaç saat sonra Ramazanova’yla bağlantılı 5 kişiyi, 4 adrese düzenlediği baskında gözaltına aldı. Emniyette sorgulanan şüpheliler çarşamba günü serbest bırakıldı.

RUSYA’DA DA SORUŞTURMA

Ramazanova, haziran ayında İstanbul’a turist olarak gelmiş ve dönmemişti. Rus kaynaklar kadının Vahabi terör gruplarıyla bağlantılı olduğunu iddia etti.
Rusya kadın hakkında daha fazla bilgi için Dağıstan’da soruşturma başlattı. Rusya’dan yayın yapan Kafkaspres sitesinin haberine göre, Ramazanova Çeçenistan’a komşu Dağistan’ın köyünde doğdu. Evli Ramazanova’nın birkaç tane çocuğu var.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle