Kim bu jurnalci

Güncelleme Tarihi:

Kim bu jurnalci
Oluşturulma Tarihi: Haziran 17, 2014 01:27

Milli Eğitim Bakanlığı ihbar hattını arayan bir kişi, 6 öğretmen için “Gezi direnişine katıldılar, alkol alıyorlar” dedi. İhbar asılsız çıktı ama öğretmenler bu jurnalcinin peşinde.

Haberin Devamı

MİLLİ Eğitim Bakanlığı (MEB) iletişim merkezi Alo 147’yi arayan bir kişi, Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı bir okulda görev yapan 6 öğretmen hakkında ihbarda bulundu. Kimliği gizlenen ihbarcı, öğretmenlerin Gezi eylemlerine katıldıklarını, Başbakan Tayyip Erdoğan’ı eleştirdiklerini, derslerde hükümet aleyhine konuşmalar yaptıklarını, okula alkolü geldiklerini iddia etti. Bakanlık bu isimsiz ihbar üzerine 6 öğretmen hakkında ön inceleme başlatarak, muhakkik görevlendirdi. Öğretmenlerin ifadesine başvuran muhakkik, hazırladığı raporda, iddialar ispatlanamadığı, belgeye dayanmadığı için, soruşturma açılmasına yer olmadığı yönünde görüş bildirdi.

‘BULUNSUN VE CEZALANDIRILSIN’


Sunulan rapor doğrultusunda öğretmenler hakkında soruşturma açılmadı. Ancak öğretmenlerin, haklarında asılsız iddialarda bulunan ihbarcıyı öğrenmek için yaptıkları başvurular da sonuçsuz kaldı. Bunun üzerine savcılığa suç duyurusunda bulunan öğretmenlerin avukatı Saliha Şahin, ismi saklanan kişi hakkında iftira ve hakaret suçundan soruşturma açılmasını istedi.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!