Kilis’te okula roket isabet etti: 1 ölü

Kilis’te okula roket isabet etti: 1 ölü

Kilis kent merkezindeki bir okulun bahçesinde bugün saat 09.30 sıralarında patlama meydana geldi. Patlamada yaralanan okulda görevli bir kadın yaşamını yitirdi. Kilis Valiliği, patlamaya Suriye’den gelen roket mermisinin neden olduğunu açıklarken, güvenlik güçlerinin roketlerin atıldığı IŞİD mevzilerine misliyle karşılık verdiği öğrenildi.

Haberin Devamı

Kilis'in Karataş Mahallesi'ndeki Eyüp Gökçeimam Ortaokulu'nun bahçesinde sabah 09.30 sıralarında patlama meydana geldi. Büyük paniğe yol açan patlamada yaralanan okulda hizmetli olarak çalışan bir kadın yaşamını yitirdi. Diğer yaralıların tedavisi Kilis Devlet Hastanesi'nde sürüyor.

Emniyet güçleri, sınıra yaklaşık 10 kilometre mesafede bulunan okulun yakınlarına düşen 3 roketle ilgili araştırmalarını sürdürüyor.

Patlama nedeniyle okulun bahçesindeki bir araç hurdaya dönerken, okul duvarında da delik oluştu.

Patlamanın ardından okulda öğrenim gören çocukların velileri okula akın ederken, Kilis Valisi Süleyman Tapsız da okula giderek inceleme yaptı.

Kilis’te okula roket isabet etti: 1 ölü


KİLİS VALİLİĞİ: 1 ÖLÜ, 1 YARALI VAR

Haberin Devamı

Konuyla ilgili bilgi veren Kilis Valiliği, Suriye’den gelen 3 roket mermisinden birisinin okula isabet etmesi sonucu bir kadın görevlinin öldüğünü, 1 öğrencinin yaralandığını açıkladı.

Açıklamada, şöyle denildi:

"18.01.2016 tarihinde saat: 09.30 sıralarında Suriye’den geldiği tahmin edilen 3 roket mermisinden 2’sinin boş araziye düştüğü, 1 roket mermisinin ise 4 okulun bulunduğu okullar bölgesindeki Nazlı Ömer Çetin İlkokuluna isabet ettiği anlaşılmıştır. Patlama sonucunda okulda görevli olan 1 bayan hizmetli hayatını kaybetmiş, diğer okuldaki 7’nci sınıfta okuyan bir kız öğrencimiz yaralı olarak Kilis Devlet Hastanesine kaldırılarak ameliyata alınmıştır. Olayda hayatını kaybeden personelimize Allahtan rahmet ve yaralı öğrencimize acil şifalar dileriz."

Bu arada, patlamaya neden olan mühimmat, uzman ekiplerce çıkarılarak incelenmek üzere emniyete götürüldü.

Kilis’te okula roket isabet etti: 1 ölü

Kilis’te okula roket isabet etti: 1 ölü

Haberin Devamı


KARŞILIK VERİLDİ

Kilis'e düşen 3 roket mermisinin Suriye tarafındaki IŞİD  mevzilerinden atıldığı öğrenilirken, güvenlik güçleri ise, roketlerin atıldığı IŞİD mevzilerine misliyle karşılık verdi.

TÜRKMEN TÜMENİ IŞİD İLE ÇARPIŞIYOR


Kilis’in karşısında Azez bulunuyor. Azez’de IŞİD ile Türkmenlerin oluşturduğu Sultan Murad Tümeni arasında bir süredir yoğun çatışmalar yaşanıyor. Geçen hafta da Suriye tarafından gelen havan mermileri Türkiye’de yerleşim merkezi olmayan yerlere düşmüştü. Bunun üzerine Türk topçu birliği Azez ve civarındaki IŞİD mevzilerini “Fırtına” olarak bilinen 40 kilometre menzile sahip obüslerle vurmuştu. Türkiye’nin topçu taarruzu sonrası bölgede 60 kadar IŞİD militanının öldüğü ileri sürülmüştü.

 

Haberle ilgili daha fazlası: