GeriGündem Kılıçdaroğlu'ndan çadır kent tepkisi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kılıçdaroğlu'ndan çadır kent tepkisi

Kılıçdaroğlu'ndan çadır kent tepkisi
refid:21308989 ilişkili resim dosyası

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hatay’a giden CHP milletvekilleri Hurşit Güneş ve Süleyman Çelebi’nin Suriyeli sığınmacıların kaldığı çadır kente girmelerine izin verilmemesine tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu, "Milletvekillerimizi gönderdim; ’Gidin o kampa bakın, ajanlar, casuslar cirit atıyor’ diye. Hükümet yasak getirmiş ’Bu kampa giremezsiniz’ diye. Şimdi ben cevap bekliyorum hükümetten. O kampta kimleri eğitiyorsunuz? Müslüman kanı dökülsün diye adam mı yetiştiriyorsunuz.Milletvekillerimize diyorlar ki: Siz bu kampa giremezsiniz. Niye giremiyoruz? Orası ABD üssü mü? Hayır. Türkiye Cumhuriyeti'nin toprakları. Bir milletvekiline 'Siz bu kampa giremezseniz' dediğiniz andan itibaren o kampta gayri meşru işler var demektir" dedi.


Kılıçdaroğlu, Afyonkarahisar'ın Emirdağ ilçesini ziyaret etti. Burada esnafla bir süre sohbet eden Kılıçdaroğlu, parti otobüsü üzerinden de toplanan kalabalığa hitap etti.

KILIÇDAROĞLU'NDAN ZEHİR ZEMBEREK AÇIKLAMA / WEB TV

Brüksel ziyareti sırasında çok fazla Emirdağlı ile karşılaştığını söyleyen Kılıçdaroğlu, “Oradaki Emirdağlılar ağırlıklı olarak oylarını sosyal demokrat partilere veriyorlar. Şimdi ben söylüyorum. Avrupa'da oyunu nasıl kullanıyorsanız Türkiye'de de oyunuzu öyle kullanın” dedi.

Suriyelilerin Hatay kampı

Suriye'de binlerce Müslümanın birbirini öldürdüğünü belirten Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

“Silahı kim veriyor? Dün milletvekillerimiz bir kampı ziyaret etmek istediler. Türkiye Cumhuriyeti toprağından söz ediyorum ben. Milletvekillerimize diyorlar ki: Siz bu kampa giremezsiniz. Niye giremiyoruz? Orası ABD üssü mü? Hayır. Türkiye Cumhuriyeti'nin toprakları. Bir milletvekiline 'Siz bu kampa giremezseniz' dediğiniz andan itibaren o kampta gayri meşru işler var demektir. Meşru işler yok o kampta demektir. Ben CHP'nin Genel Başkanı olarak, Türkiye'nin her karışına gidiyorum. Her yerine gidiyorum, ister terör olsun ister başka bir şey... Bir dönem 'Siz Sivas'ın ötesine geçemezsiniz' diyorlardı. Biz değil, Sivas'ın ötesine dünyanın her yerine gideriz.

"Müslüman kanı dökülsün diye adam mı yetiştiriyorsunuz"

Kendi topraklarımıza da gideriz. Şimdi ben milletvekillerimi gönderiyorum, 'Vatandaş kaygı içinde ajanlar cirit atıyor, casuslar cirit atıyor, gidin bir bakın' diyorum. Hükümet yasak getirmiş, 'bu kampa giremezsiniz' diye. Niye giremiyoruz? Şimdi ben cevap bekliyorum. O kampta ne var? O kampta kimleri eğitiyorsunuz siz? O kampta Müslüman kanı dökülsün diye adam mı yetiştiriyorsunuz siz? Batının egemen güçleri sizin sırtınızı sıvazlıyor. Ne zamandan beri ulusal Kurtuluş Savaşı'mızı veren bir ülkenin yönetimi kalkıp da batının egemen güçlerinin Ortadoğu'daki taşeronluğunu yapıyor. Taşeronluğu kabul etmiyoruz biz.

Artık kendi göbeğimizi kendimiz keselim. Müslüman kanı akıtılacak; biz onun taşeronluğunu yapacağız. Buna izin verecek miyiz? Vermeyeceksek, adres bellidir, yeni adres CHP'dir. Eski Anavatan, Doğru Yol gibi partilerden, geçen seçimlerde istikrar bozulmasın diye gidip AKP'ye oy verenleri CHP çatısı altına bekliyorum. Onurlu Türkiye'yi ayağa kaldırmak için sizi bekliyorum.”

"Yeni adres CHP"

Yeni adresin CHP olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, "Eski Anavatan, eski Doğru Yol Partililer, eski Demokrat Partililer, geçen seçimlerde ’İktidar bozulmasın düzenimiz iyiydi’ diyerek gidip AKP’ye oy veren yurttaşlarım; Hepinizi CHP’nin çatısı altına bekliyorum" dedi.

CHP Lideri’nin konuşması, sık sık ’Halkın umudu Kılıçdaroğlu’ sloganıyla kesildi.

Emirdağ’daki konuşmasının ardından Kılıçdaroğlu bir kahvede oturup vatandaşlarla çay içip sohbet etti. BDP milletvekillerinin PKK teröristleriyle kucaklaşmasını hatırlatan bir vatandaşa Kemal Kılıçdaroğlu, "Orada medya, BDP milletvekilleri, teröristler var, bir tek hükümet yok. Hükümet nerede? Birlikte aşacağız bunları" karşılığını verdi.

Ecevit'ten alıntı yaptı

Kılıçdaroğlu daha sonra Bolvadin’e bağlı Kemerkaya Beldesi’ne geçti. Burada vatandaşlara seslenen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, ardından gittiği Bolvadin ilçe girişinde atlılar tarafından karşılandı. Bolvadinlilere parti otobüsünün üzerinden hitap eden Kılıçdaroğlu şöyle dedi:

"Bu ülkenin bağımsızlığını elde edebilsek, kendi gücümüz, kendi onur, kararlılığımızı ortaya koyup başaracağız. Örnek mi istiyorsunuz, rahmetli Ecevit ’Egemen güçler Afyonu ekmeyeceksiniz, dediler. Egemen güçlere karşı benim köylüm afyonu ekecek ve kazanacak’ dedi. Kıbrıs’a çıktı, bakın Kıbrıs’a çıktığı tarihten bu yana hiç kimsenin burnu kanamış değil. O bir halk adamı, halk lideriydi. ’Ne ezen ne ezilen, insanca hakça bir düzen’ dedi. Aynısını söylüyorum. Suriye’de insanlar birbirini öldürüyor. Başkasının kayığına binmeyeceksin, klavuzun karga olmayacak. Onun için söylüyorum. Sana ne Suriye işinden. Sen nasıl bir hükümetsin. Sen nasıl başkasının talimatlarıyla hareket ediyorsun. Ben söylüyorum, CHP genel başkanı sadece Türk milletininden talimat alır. Amerika’dan talimat almam."

Kemal Kılıçdaroğlu, daha sonra parti otobüsüyle Sultandağı İlçesi’ne doğru yola çıktı.

 

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False