Kılıçdaroğlu'na üçüncü rakip çıktı! İlk açıklama...

Kılıçdaroğluna üçüncü rakip çıktı İlk açıklama...

Ömer Faruk Eminağaoğlu, CHP Genel Başkanlığı'na adaylığını açıkladı. Daha önce de Yalova milletvekili Muharrem İnce ve eski İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal CHP Genel Başkanlığı için adaylıklarını açıklamışlardı.

Haberin Devamı

ESKİ Yargıçlar Sendikası Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu, CHP Genel Başkanlığı'na aday olacağını açıkladı. Eminağaoğlu, 29 Ocak tarihinde Ankara'da düzenleyeceği basın toplantısında adaylığını duyuracak.

Eminağaoğlu, hurriyet.com.tr'ye yaptığı açıklamada "Pazartesi günü açıklama yapacağım. Adayım" dedi.

Eminağaoğlu, 'Yeterli imzayı toplayabilecek misiniz?' sorusu üzerine "Yeterli koşullar oluşacaktır. Pazartesi günü bunları da açıklayacağım. CHP'nin programı doğrultusunda etkin şekilde hareket etmesi için CHP'yi ayağa kaldırmak ve ayağa kalkmış CHP ile Türkiye'yi yaşadığı sorunlardan kurtarmak için aday olacağım" diye konuştu. 

KILIÇDAROĞLU: ADAYLAR ÇIKAR, DEMOKRATİK YOLLARLA YARIŞIRIZ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise, Türkiye Ekmek Üreticileri Federasyonu'nu ziyaretinde basın mensuplarının Ömer Faruk Eminağaoğlu’nun genel başkanlığa aday olacağı ile ilgili yöneltilen sorusuna şöyle cevap verdi:

"CHP’nin özelliği, CHP yöneticilerinin seçimle gelmiş olmasıdır. Atama ile değil. Ve biz demokrasiyi savunuyoruz. Elbette genel başkanlığa da, il başkanlığına da, ilçe başkanlığına da değişik adaylar çıkar. Kuralı vardır. Adaylar çıkar demokratik yollarla yarışırız. Birisi başkan olur sonra herkes ona destek olur. Bizim temel kuralımız budur."

Haberin Devamı

Kılıçdaroğluna üçüncü rakip çıktı İlk açıklama...

EMİNAĞAOĞLU KİMDİR?

1967 yılında Artvin'de doğmuş, 1988 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirmiştir. Yurdun birçok yerinde ve Yargıtay'da yargıçlık ve cumhuriyet savcılığı görevi yapmıştır. Halen Ankara'da avukatlık yapmaktadır.

7 Haziran seçimlerinde CHP'den milletvekili aday adayı olmuştur. Milletvekili aday adaylığı nedeniyle yargıçlık görevi ve Yargıçlar Sendikası başkanlığından ayrılmıştır.

Kendi ilinde önseçim yapılmaması kararı alınması ve diğer yöntemlerle de aday gösterilmemesi nedeniyle milletvekili adayı olamamış, seçimler nedeniyle ayrıldığı için yargıçlık mesleğine geri dönememiştir. Cumhuriyet Halk Partisi üyesidir.

Haberin Devamı
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Haberle ilgili daha fazlası: