GeriGündem Kılıçdaroğlu: Yolsuzluk yapanlar korkuyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kılıçdaroğlu: Yolsuzluk yapanlar korkuyor

CHP TBMM Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, “AKP'de yolsuzluk yapan bütün bakanlar korkuyor. Çünkü konuşanların hepsi başlarına gelecekleri biliyor” dedi.

Ankara'nın Şereflikoçhisar ilçesinde Eğitim-Sen Sendikası Temsilciliği'nin, Şereflikoçhisar Öğretmenevi'nde düzenlediği “Yoksulluk, Yolsuzluk ve Hak Gaspları” adlı paneline katılan katılan Kemal Kılıçdaroğlu, “Dünya üzerinde tek naylon fatura düzenleyen Maliye Bakanı Türkiye'de Kemal Unakıtan'dır” dedi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler'in, “İstanbul'daki bir otelde İsrail Enerji Bakanı ile ne konuştuğunu açıklamasını” isteyen Kılıçdaroğlu, “AKP'de yolsuzluk yapan bütün bakanlar korkuyor. Çünkü konuşanların hepsi başlarına gelecekleri biliyor, konuşanların hepsinin alnına belgeleri yapıştıracağım” diye konuştu.

CHP TBMM Grup Başkanvekili Hakkı Süha Okay ise Dengir Mir Mehmet Fırat'ın, AK Parti Genel Başkan Yardımcılığı görevinden istifasına konusunda, “sağlık nedenlerini” öne sürdüğünü ifade ederek, “Bu sağlık sorunlarının nedeni Kemal Kılıçdaroğlu olmasın” dedi.

AK Parti'de “yaprak dökümü” yaşandığını, bunun da kişilerin kendi isteğiyle olmadığını savunan Okay, Kılıçdaroğlu'nun, yolsuzlukların ortaya çıkarılması görevini üstlendiğini belirterek, “Ortaya çıkardığı yolsuzlukların sonucunda AKP'de yaprak dökümleri başlamıştır, Şaban Dişli ve Dengir Mir Mehmet Fırat, Kılıçdaroğlu'nun ortaya çıkardığı belgeler sonucunda istifa etmişlerdir” diye konuştu. CHP heyeti, panel öncesinde partinin ilçe örgütünü de ziyaret ettiler.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False