GeriGündem Kılıçdaroğlu HDP ile ittifak ihtimalini resmen bitirdi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  52
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kılıçdaroğlu HDP ile ittifak ihtimalini resmen bitirdi

Kılıçdaroğlu HDP ile ittifak ihtimalini resmen bitirdi
refid:25521512 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, öncelikli olarak İstanbul’da gerçekleşebileceği ileri sürülen CHP-HDP seçim ittifakına kapılarını resmen kapadı.

Kılıçdaroğlu HDP ile ittifak ihtimalini resmen bitirdi
KILIÇDAROĞLU HDP’Yİ AĞIRLADI
Kılıçdaroğlu dün akşam saatlerinde HDP Eşgenel Başkanları Sebahat Tuncel ve Ertuğrul Kürkçü ile HDP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sırrı Süreyya Önder ve İstanbul Milletvekili Levent Tüzel’i parti genel merkezinde ağırladı. Kılıçdaroğlu’na Genel Başkan Yardımcıları Gürsel Tekin ve Adnan Keskin eşlik etti.

GÜNDEM YEREL SEÇİM İTTİFAKIYDI
İçeriğiyle ilgili “Gündemdeki konular” açıklamanın yapıldığı buluşmanın ana gündem maddesi olası CHP-HDP yerel seçim ittifakıydı. HDP tarafı “Gerek CHP’den gerekse de HDP’den İstanbul merkezli bir yerel seçim ittifakının ihtimaline ilişkin sorular alıyoruz. Bu sorulara yanıt vermeden önce, karşılıklı olarak olası ittifak koşullarını değerlendirmek ve nihai fikrinizi almak için buradayız” çerçevesinde bir değerlendirme yaptı.

İTTİFAK OLMAZ
Kılıçdaroğlu’nun ise HDP heyetine “Özellikle İstanbul konusunda bir işbirliğin, ittifakın oluşması, bu aşama bizim gündemimizde değil. HDP ile ittifak yapamayız. Üstelik olası bir CHP-HDP ittifakının AKP’nin işine yaracağını düşünüyorum. İttifak halinde aradan AKP çıkar. Elbette HDP tabanının da oyunu almak isteriz, ancak bu siyasi partilerin ittifakı şeklinde olmak zorunda da değil. Biz herkesin oyuna elbette talibiz” karşılığını verdiği öğrenildi.

KÜRT SORUNU VE CHP
Kılıçdaroğlu’nun Kürt Sorunu’nun çözümü konusunda ise “Soruna bakışımızda ve sorunun çözümüne ilişkin önerilerimizde bir farklılaşmadan geçiyoruz. Bunu siz de izliyorsunuz. CHP Kürt Sorunu’nun çözümünde gerçekçi çözümler dile getiren bir parti ilerleyen zamanda daha da öne çıkacak” değerlendirmesi yaptığı belirtildi.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle