Keşke diva olmasaydım

Güncelleme Tarihi:

Oluşturulma Tarihi: Ağustos 02, 2000 00:00

Ajda Pekkan, ‘‘Bazen diva olacağıma sıradan ve evinde mutlu bir kadın olabilirdim diye düşünüyorum’’ dedi. Pekkan pop müzik değerlendirmesi yaparken de Hande Yener ve Sertab Erener'i beğendiğini söyledi.

AJDA Pekkan, Zekeriyaköy Rotary Kulübü üyelerine kendi iç dünyasını anlattı. Pekkan, samimi sohbeti sırasında ‘‘Babamın disiplini yüzünden, meydan okurcasına Ses Dergisi'nin yarışmasına girip oyuncu oldum. Babam birinci olmama sevindi ve yıllarca beni film setine kendisi götürdü getirdi. Ben aslında şarkıcı olmak istiyordum. Müzik dünyası sinemadan geldiğim için beni kolay kabul etmedi. Ama ben bugünlere dişimle tırnağımla geldim. Yine de bazen diva olacağıma sıradan ve evinde mutlu bir kadın olabilirdim diye düşünüyorum. Ama olaylar beni bu noktaya getirdi’’ dedi.

Ajda Pekkan, konuşması sırasında son dönem pop müziği de değerlendirdi. Pekkan, ‘‘Beste yapıp üretebilen kişiler bu piyasada kalıcılıklarını koruyabilirler. Ama sadece yorum yapanlar kısa bir süre içinde silineceklerdir’’ dedi. Ünlü sanatçı, genç seslerden de Doğan Music Company (DMC)'nin sanatçılarından Hande Yener ile pop müziğinin güçlü sesi Sertab Erener'i beğendiğini ve desteklediğini söyledi.

SIRRINI AÇIKLADI

Gecede Ajda Pekkan, kendisini davet eden üyelerle bir de sırrını paylaştı. Ünlü sanatçı, ‘‘Herkese Haydarpaşa Askeri Hastane'de doğduğumu söylerdim. Ama ben aslında Kasımpaşa Askeri Hastanesi'nde doğdum. 'Kasımpaşalıyım eli maşalıyım' lafından korktuğum için insanlara Kasımpaşa yerine Haydarpaşa diyerek, küçük bir yalan söyledim’’ diye açıkladı.

EVLAT EDİNEBİLİRİM

Her zaman çocuk sahibi olmak istediğini söyleyen Ajda Pekkan, bu konudaki fikrinin değiştiğini de anlattı. Mega star, 'Çocuk sahibi olmak ister misiniz?' sorusuna, ‘‘Bu yaştan sonra kendim çocuk yapamam. Eğer yaparsam aramızda iki nesillik bir fark olur ki, bunu da göze alamam. Ama evlat edinebilme fikri uzun süredir düşündüğüm bir konu’’ diye yanıt verdi.

Haberle ilgili daha fazlası: