GeriGündem ’Kent mayını’na acil rögar ekibi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

’Kent mayını’na acil rögar ekibi

’Kent mayını’na acil rögar ekibi
refid:5222127 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Sağanak yağışlarla birlikte Ankara’nın birçok bölgesini sel basması ve alt yapının iflas etmesi Büyükşehir Belediyesi’ni harekete geçirdi. "Izgara ekibi" kuran ve başkanlığına Genel Koordinatör Burhan Yazar’ı getiren Belediye beş günde iki bine yakın rögarı temizledi.

BÜYÜKŞEHİR Belediyesi geçtiğimiz günlerde etkili yağan yağmur sonrası rögar temizleme çalışmalarına başlatarak ’Izgara’ ekibi kurdu. Ekibin başkanlığını yapan Genel Koordinatör Burhan Yazar, beş gün içinde iki bine yakın rögar temizlediklerini söyledi.

Yazar, yağmur suyu drenaj kanallarının tıkanmasına karşı önlem aldıklarını belirterek, yapılan çalışmalar çerçevesinde rögar kapaklarını da onardıklarını ifade etti. Yazar, amaçlarının yollarda doğabilecek sorunların çözümü için önceden önlem almak olduğunu ifade ederek, belediye olarak alarma geçtiklerini bütün çalışmaların hızla devam ettiğini söyledi. Başkan Gökçek ve ASKİ Genel Müdürü İhsan Fincan ile toplantı yaparak Ankara’da bulunan ızgara temizliğini kendisine verdiğini dile getiren Yazar, ASKİ ve kendi ekibiyle birlikte kış ayına rögar kapaklarını temizleyerek hazır hale gireceklerini söyledi. Geçtiğimiz günlerde yağan yağmurdan dolayı ızgaraların tıkandığını ve tıkanan ızgaraları açmak için 24 saat çalıştıklarını ifade eden Yazar, beş gün içinde iki bine yakın rögar kapağını temizlediklerini dile getirdi. Yazar, tıkanan ızgaraların nedeninin inşaat çalışmalarından kaynaklandığını belirterek "Ankara’da inşaat sezonu olduğu için inşaat çalışmaların ardından yağmur yağması bütün ızgaraları kapattı. Ankara’da rögar ekibimi kurarark seferber ettik. Ankara’nın her bölgesinde ekiplerimiz çalışıyor" diye konuştu.

Yazar, Ankaralıların tıkanan ızgaralar için Büyükşehir Belediyesi özel kalemi aramalarının gerekli olduğunu ifade ederek "Tıkanan ızgaralar için 384 33 00 nolu telefondan şikayetlerini bildirebilirler. Şu anda Pursaklar, Mamak ve Keçiören’de ızgara ekibi çalışıyor" dedi.
False