GeriGündem Kemer'de ‘Alkol timi’ kuruldu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kemer'de ‘Alkol timi’ kuruldu

ANTALYA'nın Kemer İlçesi'nde Alman gençlerin içtikleri alkolden zehirlenmesi ve 3'ünün hayatını kaybetmesi sonrası Kaymakamlık ‘Alkol timi’ kurdu. Tarım İlçe Müdürlüğü, Maliye ve Emniyet personelinden oluşacak 6 kişilik ekip, ilçe merkezinde alkollü içki satan tüm işletme ve işyerlerini kontrol edecek.

Kemer'de içtikleri alkol yüzünden hayatını kaybeden 3 Alman öğrenciyle ilgili soruşturma Cumhuriyet Savcılığı'nca sürdürülerken, Kemer Kaymakamlığı'na vekalet eden Konyaaltı Kaymakamı Bayram Yılmaz, alkol denetimleri için özel bir ekip kurduklarını söyledi. Kaymakam Yılmaz, daha önce rutin olarak yapılan alkol denetimi için yaşanan üzücü olayın ardından kurulan özel ekibin bugün kontrollere başladığını söyledi. Ekibin Tarım İlçe Müdürlüğü'nden 3 gıda kontrol uzmanı, 2 maliye denetmeni ve 1 polisten oluştuğunu belirten Yılmaz, “Altı kişilik ekip, ilçe merkezinde alkollü içecek satışı yapan otel, pansiyon, lokanta, bar, ve büfelerde bandrollu ve perakende alkollü içki kontrolüne başladı. Böylece satılan alkolün mevzuata uygun olup olmadığı denetlenecek” dedi.

Yılmaz, 15 Nisan'da Antalya Tarım İl Müdürü ve ilçe müdürünün katılacağı toplantıda otel genel müdürleri, satın alma müdürleri ve yiyecek içecek müdürlerine sahte alkol ve gıda konusunda uyarılarda bulunulacağını hatırlattı.
False