GeriGündem Kemer kurtardı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kemer kurtardı

İşadamı arkadaşının kullandığı otomobille bariyerlere çarptıktan sonra şarampole yuvarlanan İstanbul DGM Başsavcısı Oktar Çakır'ı mutlak bir ölümden emniyet kemeri kurtardı. Emniyet kemeri takmayan işadamı Melih Giray ise araçtan fırladı ve parçalanarak öldü.

İSTANBUL Devlet Güvenlik Mahkemesi Başsavcısı Oktar Çakır, Ankara'nın Gölbaşı İlçesi'nde trafik kazasında yaralanırken, otomobili kullanan işadamı 34 yaşındaki Melih Giray olay yerinde öldü. Kaza dün saat 10.00'da, Ankara çevre yolu 8'nci kilometresinde meydana geldi. İstanbul'dan Ankara yönüne giden Melih Giray'ın kullandığı 34 MLK 71 plakalı BMW otomobil bariyerlere çarptıktan sonra şarampole yuvarlandı. Hurda yığını haline gelen otomobilden emniyet kemeri takmadığı için fırlayan, Giray Marketler Zinciri'nin sahibi Melih Giray parçalanarak yaşamını yitirirken, aynı araçta bulunan İstanbul DGM Başsavcısı Oktar Çakır, emniyet kemeri bağlı olduğu için yaralı kurtuldu. Vücudunda kırıklar olan Çakır, Ankara Trafik Hastanesi'ne kaldırılarak tedaviye alındı. Trafik Hastanesi Cerrahi Uzmanı Dr. Mehmet Erkan Balkan, Başsavcı Çakır'ın sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi. Dr. Balkan, yaralının göğsünde ezilme olduğunu, dördüncü ve beşinci kaburgalarında kırık saptandığını, 24 saat gözetim altında tutulacağını söyledi. Ankara DGM Başsavcısı Cevdet Volkan, Başsavcı Çakır'ı ziyaret etti ve sağlık durumu hakkında bilgi aldı. Emniyet yetkilileri, kazanın aşırı hız ve kaygan zemin nedeniyle meydana geldiğini belirttiler. BMW'nin Melih Giray'ın sahibi olduğu şirket adına kayıtlı olduğu bildirildi.

GÖREVE YENİ ATANMIŞTI

Daha önce Şişli Cumhuriyet Başsavcısı olarak görev yapan Oktar Çakır, Erdal Gökçen'in Yargıtay üyeliğine seçilmesiyle boşalan İstanbul DGM Başsavcılığı görevine 4 Nisan 2000 günü atanmıştı. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olan evli ve 2 çocuk babası Çakır, 33 yıllık meslek hayatına Tunceli, Pertek'te başladı. Türkiye'nin çeşitli illerinde savcılık, başsavcılık yapan Çakır, 1980 yılında Şişli Cumhuriyet Savcılığı'na atandı. Çakır daha sonra sırasıyla Beyoğlu Başsavcılığı, Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü, Beykoz Başsavcılığı, Eyüp Başsavcılığı, Gaziosmanpaşa Başsavcılığı ve Şişli Cumhuriyet Başsavcılığı görevlerini üstlendi. Subay kökenli bir aileden gelen Oktar Çakır, Turgut Özal'ın başbakanlığı döneminde Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü görevine getirildi. Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif Evleri Müdürlüğü'ne direkt olarak atanan tek savcı olan Oktar Çakır, ‘‘Devletin görev verdiği her yerde görev yaparım’’ demişti. Çakır Şişli Belediyesi eski Başkaı Gülay Aslıtürk hakkındaki yolsuzluk iddialarını soruşturdu. Çakır, Aralık 1997'de trafik kazasında ölen Susurluk Raportörü Hakim Akman Akyürek'in kazası ile ilgili de soruşturmayı yürüten isimdi.

Ne olur ölme serkan

Bursa'da Trafik Şube Müdürlüğü'ne bağlı motorize ekiplerde görevli polis memuru, 25 yaşındaki Serkan Dağtekin, yayaya çarpmamak için kaza yaptı. Bursa'nın en işlek semtlerinden Fomara Caddesi'nde, tıkanan trafiği rahatlatmaya çalışan 1 çocuk babası polis memuru Serkan Dağtekin, motorsikletiyle hareket halindeyken, aniden yola fırlayan ve adı öğrenilemeyen 7 yaşlarındaki bir öğrenciyi farketti. Dağtekin, aniden fren yapınca dengesini kaybedip motorsikletten fırladı. Ağır yaralanan Serdar Dağtekin'in yardımına meslektaşları yetişti. Motorsikletleriyle yolları kesip, telsizle acilen ambulansın gelmesini isteyen polis memurları, arkadaşlarına, ‘‘Serkan ölme ne olursun... Biraz daha diren’’ diye yalvardılar. Altyapı çalışmaları nedeniyle, yollar kazıldığı için ambulansın geç geldiğini öğrenen polisler, bu kez aracın gelmesi için eskortluk yaptılar. Serdar Dağtekin, 15 dakika sonra gelen ambulans ile Devlet Hastanesi'ne gönderildi. Tedavi altına alınan 5 yıllık polis memurunun hayati tehlikeyi atlattığı açıklandı.

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False