GeriGündem Kazanova'nın bilinmeyen yüzü
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kazanova'nın bilinmeyen yüzü

Kazanova
(Casanova)
Andrew Miller
Çeviri: Gülcan Arpacıoğlu

İletişim Yayınevi / Çağdaş Dünya Edebiyatı Dizisi

Bir zamanların karşı konulmaz gönül avcısı Kazanova, yaşlılık günlerini geçirdiği şatoda eski mektuplarını yakmaya hazırlandığı bir akşam, meçhul bir konuk tarafından ziyaret edilir. Gecenin ilerleyen saatlerine dek, kimliğini bir tülün ardına gizleyen bu kişiye başdöndürücü maceralarını, başarılarını ve hatta bozgunlarını anlatır. Hikayeler arasında bir zamanlar Londra' da tanıdığı ve belki de gerçek anlamda sevdiği yegane kadının hatırası canlanır: Marie Charpillon...

Daha önce Özel Bir Acı' dan tanıdığımız Andrew Miller bu ikinci romanında, Kazanova karekterini bilinenin aksine, karşılık görmeyen, tutkusuna yenik bir erkek olarak resmediyor. Yazar, adı aşkla özdeşleşmiş kahramanının heyecan dolu hikayesini anlatırken, film kareleri canlılığında tasvirleriyle, okuru onsekizinci yüzyıl Londrası' nda göz kamaştırıcı bir yolculuğa çağırıyor.

" Yoğun ama aynı zamanda jilet gibi keskin bir roman. Miller sanatında, Kazanova' nın aşkta olduğu kadar başarılı. Bu romanın büyüsüne karşı koyamayacaksınız."

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False