GeriGündem Kayseri’de belediyenin hobi bahçelerinin kullanım süresi uzatılacak
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kayseri’de belediyenin hobi bahçelerinin kullanım süresi uzatılacak

Kayseri’de belediyenin hobi bahçelerinin kullanım süresi uzatılacak
Abone Olgoogle-news

KAYSERİ Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, belediyeye ait hobi bahçelerinin kullanım hakkının koronavirüs salgını nedeniyle 1 yıl uzatılacağını duyurdu.

Büyüşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, vatandaşların temiz ve sağlıklı bir ortamda doğa ile iç içe yaşaması amacıyla Altınoluk, Beştepeler, Karpuzatan, Cırgalan ve Selçuklu mahallelerinde kurulan hobi bahçelerinin yoğun ilgi gördüğünü belirtti. Toplam bin 787 adet hobi bahçesinin kullanım sürelerine ilişkin kararları Büyükşehir Belediye Meclisi'nin verdiğini ve meclisin 2017 yılında aldığı kararla hobi bahçelerini 30 Kasım 2020 tarihine kadar hak sahiplerine tahsis ettiğini kaydeden Başkan Büyükkılıç, tahsis süresinin dolacak olması nedeniyle yeni bir karar alınmasına ihtiyaç duyulduğunu ifade etti. Bu yıl koronavirüs salgını nedeniyle İçişleri Bakanlığı genelgesi kapsamında 27 Mart'tan itibaren hobi bahçelerini 2 ay kullanıma kapatmak zorunda kaldıklarını, daha sonra da İl Sağlık Müdürlüğünün görüşlerine istinaden 20 Mayıs'ta yeniden kullanıma açtıklarını dile getiren Başkan Büyükkılıç, tüm bunlara 65 yaş üstü vatandaşlara getirilen kısıtlamalar da eklenince hak sahiplerinin kısmi bir mağduriyet yaşadığını anlattı.

’TAHSİS SÜRESİNİ 1 YIL UZATIYORUZ’

Hobi bahçesindeki mevcut hak sahipleri ile hobi bahçesi almak isteyenlerin belediyeye yoğun başvuru içerisinde olduğunu söyleyen Başkan Büyükkılıç, "Beştepelerde 204, Selçuklu mahallesinde 186, Altınoluk'ta 236, Cırgalan'da 458 ve Karpuzatan'da ise 703 tane hobi bahçemiz mevcut. Vatandaşlarımızın huzur buldukları bir ortam. Kendilerine verilen alanda sebze, meyve ve çiçek yetiştirebiliyorlar. Bu hizmeti vermekten çok memnunuz. Ayrıca evlerinde sıkılan vatandaşlarımız salgının başından beri sosyal izolasyon nedeni ile hobi bahçelerine daha çok ilgi duymaya başladı. Ancak sürecin hassasiyeti sebebiyle hobi bahçelerimizde belirli kısıtlamalar yapıldı. Normalde 30 Kasım Pazartesi günü hobi bahçelerimizin kullanım süreleri bitiyor. Pandemi sürecinde hobi bahçelerinin yaklaşık 2 ay kullanılamaması ve bahçe ekim zamanının gecikmesinden kaynaklı oluşan mağduriyetlerin giderilmesi amacıyla tüm hobi bahçelerinin tahsis süresinin 30 Kasım 2021 tarihine kadar 1 yıl süreyle uzatıyoruz" dedi.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle