GeriGündem Kastamonu’da korkunç yangın! Can kayıpları var...
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kastamonu’da korkunç yangın! Can kayıpları var...

Kastamonu'nun Pınarbaşı ilçesine bağlı Demirtaş köyünde çıkan yangında 3 ev ile 1 otomobil alevlere teslim oldu. Yanan evlerden birinde 92 yaşındaki Fatma Yılmaz ile kızı 62 yaşındaki Cemile Yılmaz'ın cansız bedenine ulaşılırken, 62 yaşındaki Mevlüt Yılmaz da yaralı olarak kurtarıldı. İtfaiye ekiplerinin yoğun çabası ile yangının yayılmasının önüne geçildiği, söndürme çalışmalarının sürdürüldüğü belirtildi.

İlçeye bağlı Demirtaş köyünde akşam saatlerinde bir evde henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Alevler rüzgarın etkisiyle kısa sürede büyüyerek yakındaki 2 ev ile bir evin önünde bulunan otomobile de sıçradı. Alevleri fark eden köylüler itfaiyeye haber verdi. Yangını söndürmek için köye Pınarbaşı Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerinin yanı sıra çevre ilçe belediyelerinden ve Orman İşletme Müdürlüğü’nden takviye ekipler sevk edildi. Ekipler müdahalede bulunurken yanan evlerin birinde 2 kişinin cansız bedenine ulaşıldı, 1 kişi de yaralı olarak kurtarıldı. Vücudunun bir bölümünde derin yanıklar oluşan yaralı kişi, ilk tedavisinin ardından hastaneye sevk edildi.

Kastamonu’da korkunç yangın Can kayıpları var...

BELEDİYE BAŞKANI YAŞAR: BÜYÜK ÜZÜNTÜ İÇERİSİNDEYİZ

Pınarbaşı Belediye Başkanı Şenol Yaşar da köye gelerek söndürme çalışmalarını yakından takip etti. Açıklama yapan Başkan Yaşar, "Akşam saatlerinde ilçemize bağlı Demirtaş Köyü Ahmetağası Mahallesi’nde; 2 vatandaşımız hayatını kaybettiği, 3 ev ve 1 otomobil yanarak kullanılamaz hale geldiği yangının büyük üzüntüsü içerisindeyiz. Haberi alır almaz belediye, Orman İşletme ve ilçe dışından gelen destek ekiplerle birlikte köye giderek yangın söndürme çalışmalarını zaman kaybetmeden başlattık. Şu an yangının kontrol altına alınması için çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Yangında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı dilerim." dedi.

Başkan Yaşar, Pınarbaşı Belediyesi olarak yangında mağdur olan köylülerin tüm mağduriyetlerinin giderileceğini, maddi ve manevi desteğin sağlanacağını da sözlerine ekledi.

Kastamonu’da korkunç yangın Can kayıpları var...

HAYATINI KAYBEDENLERİN KİMLİKLERİ BELİRLENDİ

Kastamonu’nun Pınarbaşı ilçesine bağlı Demirtaş Köyü Ahmetağa Mahallesi’nde 3 ev ile 1 otomobil yandı. İtfaiye ekiplerinin çalışmaları sonucu kontrol altına alınarak söndürülen yangında evlerden birinde 2 kişinin cansız bedenine ulaşıldı, 1 kişi de yaralı olarak kurtarıldı. Bölgeye gelerek çalışmaları takip eden ve yetkililerden bilgi alan Pınarbaşı Belediye Başkanı Şenol Yaşar, yangında hayatını kaybeden kişilerin kimliklerini açıkladı. Başkan Yaşar, yangında 92 yaşındaki Fatma Yılmaz ile kızı 62 yaşındaki Cemile Yılmaz’ın hayatını kaybettiğini söyledi. Yaşar, ayrıca Cemile Yılmaz’ın eşi 62 yaşındaki Mevlüt Yılmaz’ın yangın sırasında yaralı olarak kurtarıldığını aktardı. Yaralının sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False