GeriGündem Kasiyerlik yapan Refiye, sağlığına kavuşmak istiyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kasiyerlik yapan Refiye, sağlığına kavuşmak istiyor

Kasiyerlik yapan Refiye, sağlığına kavuşmak istiyor
refid:22354842 ilişkili resim dosyası

TEKİRDAĞ’da bir markette çalışan 23 yaşındaki Refiye Yılmaz, hastalığı nedeniyle sıkıntılı günler geçiriyor. Refiye Yılmaz, "İnce bağırsağımda tümör tespit edildi. Şu anda 22 santimlik bir metal pipetle yaşıyorum. Acilen ince bağırsak nakli olmam gerekiyor. Bu gerçekleşirse sağlığıma kavuşacağım" dedi. Tekirdağ Valiliği ve Kızılay da Refiye için kampanya başlattı. Refiye'ye yardım etmek isteyenler RY yazıp 2868'e mesaj gönderebilecek.

Emekli Mustafa ve ev kadını Esma Yılmaz çiftinin iki kızından biri olan Refiye Yılmaz, 7 yıl önce başlayan ağrıları nedeniyle gittiği hastanede ’Gardner Sendromu’ hastası olduğu belirlendi. Babası da bu hastalığın pasif taşıyıcı olan Refiye Yılmaz’ın 2008 yılında bağırsağı alındı. 6 ay öncede ince bağırsağında da tümör olduğu belirlenen Yılmaz’ın tedavisi Türkiye’de yapılamayınca, ailenin yaptığı araştırmalarda hastalığın tedavisinin Amerika’nın Miami kentinde gerçekleşebileceğini öğrendi. Ancak emekli baba, 1 milyon liraya mal olan tedavi parasını bulamadı.

GENÇ KIZ YARDIM BEKLİYOR
MARKETTE KASİYER

Ailesine maddi destek sağlamak için bir markette çalışan Refiye Yılmaz, "Daha ömrümün baharındayım. Ölmek istemiyorum, yaşamak istiyorum. Lütfen bana yardım eden birileri olsun. İnce bağırsağımda tümör tespit edildiğinden beri beslenemiyorum. Tedavi olmazsam 6 aylık ömrünün kaldığını öğrendik. Hastalığımı öğrendikten çok kısa süre sonra geçirdiğim ameliyatla kalın bağırsağım tamamen alındı. Şu anda 22 santimlik bir metal pipetle yaşıyorum. Acilen ince bağırsak nakli olmam gerekiyor. Bu gerçekleşirse inşallah sağlığıma kavuşacağım" dedi.

KULLANDIĞIM BİR KUTU İLAÇ 3 BİN LİRA

Ağrıları başladığında dayanılmaz acılar çetiğini belirten Yılmaz, "Fenalaştığımda bana Tekirdağ’daki hastanelerde müdahale yapılamıyor, acil olarak Çapa Tıp Fakültesi’ndeki doktoruma götürülmem gerekiyor. Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi’nde kontrolüm devam ediyor. Kullandığım bir kutu ilacın fiyatı 3 bin lira. İlaç Türkiye’de olmadığı için yurt dışından getirtiyoruz. Babam ilaçları alabilmek için bankadan kredi çekti. Şimdi de bir şirkette gece bekçiliği yapıyor. Ameliyat olmazsam yaşamıma devam edemeyeceğim" dedi.

Kızının hayatta kalması için çok az vaktinin kaldığnı belirten baba Mustafa Yılmaz, "Biricik kızım, gözümün önünde eriyor. Ben ise çaresizim. Ne olur birileri sesimizi duysun, bize yardım etsin" dedi.

KIZILAY KAMPANYA BAŞLATTI

Bu arada haberlerin basında yer almasının ardından Refiye Yılmaz (23) için Kızılay da kampanya başlattı.

Kızılay Genel Müdürü Ömer Taşlı, sosyal medyada Refiye Yılmaz için kampanya isteminde bulunulduğunu belirterek, "Kızılay olarak kampanya başlattık. İlk olarak 2868’e RY yazıp gönderilmesini istedik. Bedeli 5 Tl olan mesajlardan dakikada 35 tane geliyor" dedi. Banka hesap numarası da belirleyeceklerini kaydeden Taşlı, "Hastamızı bugün psikologlarımızla birlikte ziyaret edeceğiz. Bu parayı 2-3 gün içinde toplayabileceğimizi düşünüyorum" dedi.

TEKİRDAĞ VALİLİĞİ YARDIM İÇİN HESAP AÇTI

Tekirdağ Valiliği genç kız adına hesap açarak yardım kampanyası başlattı. Verilen hesap numarasına para yatırmak isteyen vatandaşlar valiliğin 0282 262 80 80 numaralı telefonundan gerekli bilgileri öğrenebilirler.

GARDNER SENDROMU

Mezenterik desmoid tümörler, kalın bağırsakta çok sayıda poliplerle seyreden familyal adenomatozis polipozis (FAP) hastalığının hayatı tehdit eden komplikasyonlarından birisidir. Bu duruma Gardner sendromu adı da verilir ve bu durumda ’APC geninde’ mutasyon görülür. Bu tümörler çok saldırgan olup, mezenter damarlarını sarar ve hızla büyür. Patolojik sınıflamalara göre iyi huylu tümör olarak kabul edilmelerine karşın, çok hızla büyümeleri nedeniyle, kısa sürede yaşamı tehdit eder hale gelebilirler.

 

 

  

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False