GeriGündem Kartal'da da kamyon dehşeti: 3 ölü, 2 yaralı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kartal'da da kamyon dehşeti: 3 ölü, 2 yaralı

O-1 Karayolu'nun Kartal mevkii dün akıl almaz bir kazaya sahne oldu. Yalçın Kubar yönetimindeki boş akaryakıt tankeri, Kartal köprüsü yakınlarında yağış nedeniyle kayganlaşan yolda kontrolden çıkıp, takla atarak karşı yöne geçti ve bir kamyonetin üstüne devrildi. Hurda yığını haline gelen kamyonette Hasan Altıntaş ile iki oğlu feci şekilde ezilerek öldü.

Korkunç kaza, O-1 Karayolu'nun Kartal mevkiinde dün 12.00 sıralarında meydana geldi. İstanbul'dan İzmit'e giden Yalçın Kubar'ın kullandığı 34 RN 356 plakalı boş akaryakıt tankeri, yağış nedeniyle kayganlaşan yolda kontrolden çıktı. Paniğe kapılan Kubar'ın aniden frene basması üzerine savrulan tanker, taklalar atarak bariyerleri parçaladı, yolun karşı yönüne geçti ve Süleyman Altıntaş yönetimindeki 34 YIY 41 plakalı kamyonetin üzerine devrildi. Tankerin altında ezilen kamyonette bulunan sürücü 28 yaşındaki Süleyman Altıntaş ile 57 yaşındaki babası Hasan Altıntaş, 15 yaşındaki kardeşi Şahin Mustafa Altıntaş feci şekilde hayatlarını kaybettiler. Kamyonette bulunan 30 yaşındki Veysel Altıntaş ise ağır yaralandı. Acılar içinde kıvranan Veysel Altıntaş, itfaiye ve polis ekiplerinin yaklaşık 2 saat süren çalışması sonucu sıkıştığı yerden kurtarılarak Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Kazadan küçük sıyrıklarla kurtulan tanker sürücüsü Kubar da kaldırıldığı Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Kaza nedeniyle O-1 Karayolu'nun İstanbul'a geliş yönünde uzun araç kuyruğu oluştu. Karayolu, yaklaşık üç saat sonra trafiğe açılabildi.

False