GeriGündem Kare bulmaca nasıl çözülür? Online kare bulmaca çöz..
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kare bulmaca nasıl çözülür? Online kare bulmaca çöz..

Kare bulmaca nasıl çözülür? Online kare bulmaca çöz..

Kare bulmaca nasıl çözülür ve online kare bulmaca çözme bugünlerde internette en çok aranan konular arasında yer alıyor. Vatandaşlar evde kaldığı bugünlerde kare bulmaca çözerek zihinlerini hareketlendirecek aktivitelerde bulunuyorlar. hurriyet.com.tr tarafından özel hazırlanan kare bulmaca sayfası ile online olarak gün gün kare bulmaca çözebilirsiniz. İşte kare bulmaca nasıl çözülür sorusunun cevabı ve online kare bulmaca çözme adresi..

Kare bulmaca, çeşitli alanlara dair soruların yanıtlarının kare veya dikdörtgen şeklindeki bir tablodaki boş karelerden veya kutulardan her birine bir harf yazılması ile çözülen bir bulmaca türüdür. Yanıtlar soldan sağa veya yukarıdan aşağıya olacak şekilde tabloya yerleştirilir. Soru numaraları her bir satır ve sütunun başında veya bazı ülkelerde yanıtın ilk harfinin yazılacağı kutu içinde bulunur. Yanıtlar birbirinden siyah kutularla ayrılır.

Eğer yanıt birden fazla sözcükten meydana geliyorsa bu durum soru içerisinde belirtilir ve çözüm tablosunda sözcükler tek bir kelimeymiş gibi boşluk bırakılmadan art arda yazılır.

KARE BULMACA ÇÖZMEK İÇİN TIKLAYIN

Tüm aile bireylerinin her gün zevkle çözebilmesi için Hürriyet’in hazırladığı yeni bulmaca servisidir.

 • Hürriyet Bulmaca’ya nasıl ulaşabilirim?

Her gün buradan günlük bulmacanıza ulaşabilirsiniz.

 • Günde kaç bulmaca çözebilirim?

Günlük bulmacalarınızla beraber geriye dönük tüm bulmacaları çözebilirsiniz.

 • Cevapları nasıl yazarım?

Kare bulmacada kutucuğa tıkladığınızda soldan sağa doğru yazım aktif olur. Dilerseniz sağ taraftaki sorulara tıklayarak yazım alanınızı belirleyebilirsiniz.

Çengel bulmaca' da bir kareye tıkladığınızda önce yukarıdan aşağıya doğru yazım aktif olur. Aynı kareye ikinci tıklamanızda yatay yazım aktif olur.

 • Yazdığım cevabın doğruluğu nasıl anlarım?

Cevabı doğru yazdığınızda kutucuğunuz yeşil renk ile işaretlenir. Yeşil renk ile işaretlenen doğru cevabınız yanlışlıkla silmemeniz için kilitlenir.

 • Yanlış yazdığım bir cevabı nasıl silerim? 

Yanlış cevabın ilk harfine tıklayıp üzerinden doğru kelimeyi yazabilirsiniz. Dilerseniz yanlış cevabınızın son harfine tıklayıp tamamen silebilirsiniz. 

 • Yazım kuralları nelerdir?

Ünlü ünsüz harf duyarlılığı bulunur.

Büyük küçük harf duyarlılığı bulunmaz.

Otomatik olarak büyük harfle yazılır.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False