GeriGündem Karantinayı deldi, böyle konuştu: Ağabeyim polis
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Karantinayı deldi, böyle konuştu: Ağabeyim polis

Karaman'da polisin 'HES' kodu kontrolü sırasında karantinayı ihlal ettiği belirlenen Büşra A.(26), ağabeyinin polis olduğunu söyleyip, zorunlu olarak yurda yerleştirilmekten kurtulmak istedi. Ancak polis memurları ''Bunu evden çıkmadan önce düşünecektiniz. Ağabeyin polis değil, vali olsa da bu bir şeyi çözmüyor'' diyerek karantinasının bitmesine 2 gün kalan genç kızı, ambulans eşliğinde yurda yerleştirilmesini sağladı.

​İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri koronavirüs tedbirleri kapsamında kentin farklı noktalarında 'HES' kodu kontrolü yaptı. Kentin en işlek caddesi olan İsmet Paşa Caddesi'nde kontrollerini gerçekleştiren polis, Büşra A.'nın, annesi koronavirüse yakalandığı için temaslı kişi olması nedeniyle olması gereken karantinayı ihlal ettiğini belirledi. Karantinasının bitimine 2 gün kaldığını ve alışveriş yapıp evine geri döneceğini belirten Büşra A., ağabeyinin polis olduğunu belirtip, zorunlu olarak yurda yerleştirilmekten kurtulmak istedi. Cep telefonuyla ağabeyini arayıp, polislerle konuşturmaya çalıştı. Ancak polis memurları, ''Bunu evden çıkmadan önce düşünecektiniz. Ağabeyin polis değil, vali olsa da bu bir şeyi çözmüyor'' diyerek genç kızı, ambulans eşliğinde yurda yerleştirilmesini sağladı.

Karantinayı deldi, böyle konuştu: Ağabeyim polis

MAAŞINI ÇEKMEK İSTERKEN FARK EDİLDİ

Eşi ve çocukları koronavirüse yakalanan Alaaddin Elitok (76) da, banka şubesinden maaşını çekmek isterken karantinayı ihlal ettiği ortaya çıktı. Elitok, polise karantinasının 1 Ekim'de sona erdiğini söyledi. Polis, 1 Ekim tarihinin de karantina süresine dahil olduğunu ve yarın dışarı çıkabileceğini belirtti. Karantinasının bitimine 1 gün kaldığı belirlenen Elitok da ambulans eşliğinde yurda yerleştirildi.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle