GeriGündem Karaman'da 3 ev, alev alev yandı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Karaman'da 3 ev, alev alev yandı

Karaman'da 3 ev, alev alev yandı

KARAMAN'ın Ermenek ilçesinde, tek katlı ahşap evde çıkan yangın, bitişiğindeki 2 eve daha sıçradı. Alevler, itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürülürken, 3 ev kullanılamaz hale geldi.

Yangın, saat 03.00 sıralarında Gökçeseki köyünde, Nebi Plan'a ait tek katlı ahşap evde belirlenemeyen nedenle çıktı. Alevleri gören çevredekiler, hemen itfaiyeye haber verdi. Bu sırada rüzgarın da etkisiyle büyüyen yangın, Plan'ın evinin bitişiğindeki Yusuf Başkara'nın evine, buradan da kardeşi Mustafa Başkara'nın evine sıçradı. Evler, tahliye edilirken, ihbarla gelen itfaiye ekipleri, yangını söndürmek için çalışma başlattı. Alevler, itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle güçlükle söndürülürken, ahşap 3 ev de kullanılamaz hale geldi.

Yangın anı ise mahalleli tarafından cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.

Karamanda 3 ev, alev alev yandı
ELEKTRİK KONTAĞI İHTİMALİ ÜZERİNDE DURULUYOR

Karaman'ın Ermenek ilçesi Gökçeseki köyündeki 3 evin kullanılamaz hale geldiği yangının, elektrik kontağından çıkmış olabileceği ihtimali üzerinde durulurken, aileler de enkaz başında bekliyor. 

Evi tamamen yanan Nebi Plan, saat 03.00 sıralarında komşularının uyandırmasıyla yangını fark ettiğini belirterek, ''Evin yandığını söyledi. Hemen çıktık, müdahale ettik. İtfaiyeye haber verdik ama ne kadar da uğraşsak söndüremedik. Evler kül oldu. 3 aile olarak mağduruz'' dedi. 

Evinin büyük bölümünde hasar oluşan Abdullah Başkara da ''Saat 03.00 gibiydi. Beni Nebi uyandırdı. Yangın olduğunu söyledi. Evin her tarafını alev sarmıştı. Biraz müdahale ettik, söndüremedik. İşsizim şimdi ne yapacağımızı bilmiyoruz'' diye konuştu. 

Kardeş Yusuf Başkara da yangını duyup, ilk önce çocuklarını dışarı çıkardığını belirterek, ''Yan taraftaki komşularımızı da dışarı çıkardık. İtfaiyeye haber verdik. Gelip söndürdüler. Yapacak bir şey yok. İşsizim, ne yapacağımı bilmiyorum'' dedi. 

Ermenek Belediye Başkanı Atila Zorlu da bölgeye gelip, incelemelerde bulunarak, ailelerle görüştü.

 

 

False