Karaköy'deki boyalı merdivenler yıkılıyor

Karaköydeki boyalı merdivenler yıkılıyor

Gezi Parkı eylemleri sırasında boyanan Karaköy'deki merdivenler yıkılıyor. Damadı ile birlikte 2 yıl önce 200 basamaktan oluşan merdivenleri rengarenk boyayan Orman Mühendisi Hüseyin Çetinel, merdivenlerin yenilenmesini kendilerinin istediğini belirterek, “Halkımız endişe etmesin, çok daha güzel yapılacak” dedi.

Haberin Devamı

Salı Pazarı’nın simgesi haline gelen ‘Gökkuşağı Merdivenleri’ yıkılıyor. Fındıklı’dan Cihangir’e çıkan Salı Pazarı Yokuşu’nun merdivenlerini, iki yıl önce Orman Mühendisi Hüseyin Çetinel, damadının da yardımı ile bir haftada gökkuşağı renklerine boyadı. Büyük ilgi gören merdivenler bir kaç gün sonra sabah saatlerinde griye boyanmış olarak bulundu.

Olay sosyal medyada yayılınca habercilerin ilgi odağı oldu. Üzüntü ile merdivenlere bakan Hüseyin Çetinel; “Dün pırıl pırıldı, rengarenkti. Şimdi görmüş olduğunuz gibi kül rengi olmuş. Sabaha karşı boyandığını haber aldım. Üzüldüm. Çok üzgünüm. Berbat bir şey. Bütün doğa renkli, kediler renkli, kuşlar renkli, çiçekler, dağlar renkliyken bu gri renk nereden çıkmış? Tekrardan boyamayı henüz düşünemiyorum” dedi.

Haberin Devamı

Karaköydeki boyalı merdivenler yıkılıyor

ÖNCE REDDETTİLER, SONRA KABUL

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Beyoğlu Fındıklı’da orman mühendisi Hüseyin Çetinel’in gökkuşağı renklerine boyadığı merdivenlerin eski haline getirilmesi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Demircan, merdivenlerin belediye tarafından eski haline getirildiğini söyledi.

TEKRAR BOYANDI

Sosyal medyada giderek büyüyen tepkiler üzerine merdivenler yeniden boyanırken destek vermek için boyasını, fırçasını alan Fındıklı’ya koştu. Ülkenin dört bir yanında merdivenler gökkuşağı renklerine boyandı.

Karaköydeki boyalı merdivenler yıkılıyor

ŞİMDİ YIKILIYOR

Salı Pazarı Yokuşu dozer sesleriyle çınladı. Fındıklı’dan çalışmaya başlayan dozerler rengarenk boyanmış merdivenlerin basamaklarını tek tek yıkmaya başladı. Yıkım çalışması sosyal medyada yeniden büyük yankı buldu. Yüzlerce mesaj paylaşılırken bazı kişiler protesto için merdivenlere koştu.

“BİZ İSTEDİK”

Merdivenleri boyayan Orman mühendisi Hüseyin Çetinel, semt sakinlerinin talebi üzerine yıkımın başladığını belirterek, “Salı Pazarı’ndaki merdivenleri ben boyadım. Bu merdivenleri insanlar gülümsesin diye boyadım, çok beğenildi. Düğünü olan gelin damatlar burada fotoğraf çektiriyordu. Salı Pazarı sakinleri olarak Beyoğlu Belediye’si ile görüştük. Bu merdivenlerin tamir edilmesi gerektiğini söyledik. Görüşmeler 1 yıldır sürüyor. Belediye talebimizi kabul etti, merdivenleri yenileyeceklerine söz verdiler. Doğalgaz, elektrik, su, kanalizasyon gibi alt yapı tamamen yenilenecek. Sonra merdivenler yeniden yapılacak. Belediye bize daha güzel yapılacağını söyledi. Halkımız endişe etmesin. Daha planlı ve programlı çalışacağız. Merdivenler yeniden boyanacak, eskisinden çok daha güzel olacak.”