GeriGündem Karadeniz'in yuttuğu annesini her gün arıyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Karadeniz'in yuttuğu annesini her gün arıyor

Karadeniz'in yuttuğu annesini her gün arıyor
refid:27428357 ilişkili resim dosyası

RİZE’nin Fındıklı İlçesi’nde, sahildeki bahçesinde 24 eylül günü Karadeniz’in dev dalgalarına kapılarak kaybolan 59 yaşındaki Mine Sağlam’ı arama çalışmaları olaydan yaklaşık bir hafta sonra sonlandırıldı. O günden bu yana ilçe sahilinde annesi arayan Arzu Sağlam, "Bana ’cesedi balıkçı ağına takılır’ dediler. Annemin cesedi balık ağına takılacak diye beklemek istemiyorum. Annemi istiyorum" diyerek gözyaşı döktü.

Fındıklı ilçesi Sahil Mahallesi’nde yaşayan Erzurum Oltu nüfusuna kayıtlı Mine Sağlam, 24 Eylül günü deniz kenarında oluşturduğu mısır ve lahana ekili bahçesine gitti. Bu sırada Karadeniz’in dev dalgalarına kapılan Sağlam bir anda gözden kayboldu. Çevredeki vatandaşların haber vermesi üzerine AFAD, AKUT, Sahil Güvenlik ve polis ekipleri bölgede arama çalışması başlattı. Bir hafta boyunca dalgıçların da katıldığı çalışmalardan sonuç alınamayınca arama çalışmaları durduruldu.

Karadenizin yuttuğu annesini her gün arıyor


KIZI SAHPİLDE ARAMAYI SÜRDÜRÜYOR

Fındıklı Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nden, olaydan 3 ay önce emekli olan 2 çocuk annesi Mine Sağlam’ın kızı 26 yaşındaki Arzu Sağlam, her gün kimi zaman tek başına, kimi zaman da akrabaları ve arkadaşları ile birlikte sahilde annesini arıyor. Olayın yaşandığı günlerde birkaç gün arama yapıldığını, ancak daha sonra aramaların durdurulduğunu anlatan Arzu Sağlam şunları söyledi:

Karadenizin yuttuğu annesini her gün arıyor


"Bana, ’Balık sezonu, esedi bir balıkçı ağına takılır’ denildi. Benim annemin bulunması ihtimallere mi kaldı? Benim annem sahipsiz mi, hiç arama yapılmıyor. Arkadaşlarımla birlikte annemi arıyorum. Denize girdim, aramaya kalkıştım. Sonra da annemi görürüm diye panikledim, çıktım. Belki dalgalar getirir diye her gün sahildeyim."

Arzu Sağlam, Rize Valiliği’ne de başvurarak, arama çalışmalarının yeniden başlatılmasını istedi.

False