GeriGündem Kapkaç çetesinin hücre evleri basıldı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kapkaç çetesinin hücre evleri basıldı

Abone Olgoogle-news

Türkiye genelinde örgütlenmek üzereyken çökertilen kapkaç, yankesicilik ve gasp çetesinin, terör örgütleri gibi hücre eve yapılanmasına gittiği ortaya çıktı.

ANKARA ve İstanbul başta olmak üzere 5 metropolde organize olan çetenin Diyarbakırlı çocuk ve gençlerden kurulduğu ve 4’erli timler halinde hareket ettiği tespit edildi. Çetenin deşifresinin ardından Ankara, İstanbul, Denizli, İzmit ve Sakarya’da eş zamanlı operasyonda 30 kişi yakalandı. Çete lideri Rifat Ertem, Pursaklar’daki hücre evin sorumlusu Bahattin Erkaplan, Sincan’daki evin sorumlusu Metin Kızılgün, gruba silah temin eden Nurettin Altun, elde edilen malzemeyi satan Selahattin Ayhan, çeteye araç temin eden Fırat Bingöl ve Erhan Tapur gözaltına alındı.

Ülke çapında yayılıyordu

Çetenin Ankara sorumlusu Zafer Yalman’ın arandığı bildirildi. İstanbul sorumlusu Halil Çaptuğ ve Denizli sorumlusu Cevdet Demir, çalıştırdıkları elemanlarla birlikte yakalandı. Ertem’in, terör örgütlerinde olduğu gibi kendine bağlı evler kurarak, Türkiye geneline yayılma hazırlığında olduğu belirlendi.
False