GeriGündem Kana doymuyorlar: 13 ölü
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kana doymuyorlar: 13 ölü

Bakırköy'ün ardından dün de Göztepe, PKK vahşetine sahne oldu. 5 katlı bir mağazaya molotofkokteyli atan gözü dönmüş caniler, 13 masum insanın ölümüne yol açtı. 3 kişinin de yaralandığı olayın ardından, 3 cani yaya olarak kaçtı.

Gözü dönmüş alçaklar, dün alışverişin en yoğun olduğu saatlerde, Göztepe Fahrettin Kerim Gökay Caddesi üzerindeki, İbrahim Tatlı'ya ait Mavi Çarşı'ya molotoflarla saldırdılar. Yangın merdiveni bulunmayan 5 katlı binanın alev topuna döndüğü katliam saldırısında, 13 kişi öldü, 3 kişi de yaralandı. Alevlerden kurtulmak için 5'inci kat penceresinden atlayan mağaza müdiresi Fevziye Şahinöz, Göztepe SSK Hastanesi yoğun bakım servisinde yaşam mücadelesi veriyor.

Dün saat 16.25'te, Mavi Çarşı'ya gelen 18-20 yaşlarında 3 kişi, giriş katındaki görevlilerle konuşup, mağaza müdiresiyle görüşmek istediklerini söylediler. Bu sırada bodrum katında bulunan mağaza müdiresi Şahinöz, yukarı çıktığında ellerindeki molotofkokteyllerini, parfüm reyonuna fırlatan saldırganlar yaya olarak kaçtılar. Parfüm ve benzinin parlaması sonucu, alevler tüm katı sarıp kısa sürede, plastik spor malzemelerinin bulunduğu üst kata sıçradı.

5'İNCİ KATTAN ATLADI

Patlamadan hemen sonra, giriş ve üst katta bulunanlar 5'inci kata doğru panik içinde koşmaya başladılar. Dumanın sardığı 5'inci katta, ümitsizliğe kapılan mağaza müdiresi Şahinöz, pencerenin camını sandelyeyle kırarak kendisini boşluğa bıraktı. Ardından da Selami Dmerici atladı. Kısa süre sonra olay yerine gelen itfaiye, çatı katına çıkanları, eşit yükseklikteki yan binanın çatısından merdiven uzatarak, 3 kişiyi kurtardı.

Patlamada yaralanan 40 yaşındaki mağaza müdiresi Fevziye Şahinöz, 36 yaşındaki Selami Demirci, 26 yaşındaki Senem Ayyürek Göztepe SSK Hastanesi'ne kaldırıldı. Doktorlar, kafatasında derin çökme kırığı ve beyinde yaygın kanama bulunan Şahinöz'ün, durumunun çok ciddi olduğunu belirttiler.

ÇATIDA 11 ÖLÜ

5 katlı mağazayı saran alevler söndürüldükten sonra içeriye giren itfaiye ekipleri, binanın çatı katında 11, 5'inci katında ise 2 kişinin cesedinin bulunduğunu bildirdiler.

1'i yeşil kazaklı, 3'ü de uzun boylu, 18-20 yaşlarında olan 3 saldırganın yakalanması için İstanbul Polisi, bölgedeki tüm yolları kesti. İstanbul Velisi Erol çakır ile Emniyet Müdürü Hasan Özdemir, patlamanın ardından olay yerine giderek incelemelerde bulundular.False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle