Kalbi ve gözleri evine gidecek

Kalbi ve gözleri evine gidecek

Türk sevgilisinin ağır yaraladığı İranlı Akram Naghıbzadeh’in beyin ölümü gerçekleşti. Kalbi ve korneaları hariç diğer organları bağışlananan genç kadının ablası “Akram’ı memleketimizde kalbiyle gömeceğiz” dedi.

Haberin Devamı

GEÇEN hafta sevgilisi Tamer Vatansever tarafından Fatih’te sokak ortasında dövüldükten sonra ensesinden silahla vurulan 1 çocuk annesi Akram Naghıbzadeh (28) yaşam savaşını kaybetti. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi ’nde beyin ölümü saptanan genç kadının İran’dan gelen ablası Ruya Naghıbzadeh’e organlarını bağışlayabileceği söylendi. Naghıbzadeh kardeşinin Türkiye’de vurulması nedeniyle kırgın olduğunu söylese de bağış konusunda ikna oldu.

KENDİSİ BAĞIŞLAMIŞ
Kardeşinin daha önceki evliliğinden olan ve İzmir’de yaşayan 7 yaşındaki oğluna yakın olmak için burada kalmayı tercih ettiğini belirten Naghıbzadeh, “O kadar iyi ve güzel bir insandı ki... Kimseye kötülük düşünmez, yapmazdı. Zaten organlarını kendisini bağışlamış. Kalbini, kornealarını veremedim. Kardeşimi memleketimizde annemle babamın yanına gömeceğim” diye konuştu.