GeriGündem Kahvehaneler, kafeler, kuaförler, berberler, düğün salonları ne zaman açılacak? Kaç gün kapalı olacak?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kahvehaneler, kafeler, kuaförler, berberler, düğün salonları ne zaman açılacak? Kaç gün kapalı olacak?

Kahvehaneler, kafeler, kuaförler, berberler, düğün salonları ne zaman açılacak? Kaç gün kapalı olacak?

İçişleri Bakanlığı tarafından corona virüsüne karşı alınan önlemler kapsamında, vatandaşların toplu alanda bulunması konusunda kısıtlamaya girilmişti. Bu çerçevede corona virüsü yayılma riskinin önüne geçmek adına, düğün salonları, kuaförler, kahvehanelerin faaliyetleri durduruldu. Corona virüsüyle ilgili yetkililer son durum açıklamalarını yaparken, vatandaşlar da umuma açık olan yerlerin ne zaman açılacağını araştırmaya başladı. Peki, Kahvehaneler, kafeler, kuaförler, berberler, düğün salonları ne zaman açılacak? Kaç gün kapalı olacak?

Geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine Coronavirüs konulu ek bir genelge daha gönderdi. Alınan tebdirler kapsamında Umuma Açık İstirahat ve Eğlence Yerleri olarak faaliyet yürüten hastalığın bulaşma riskini arttıracağı gerekçesiyle tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu kahvehaneler, kafeler, kuaförler, berberler kapatıldı. Bu kararın ardından, özellikle yakın zamanda evlilik planı kuranlar, düğünler ne zaman başlayacak sorusunun yanıtına yönelik araştırmalarına hız verdi. İşte, o konuyla ilgili ayrıntılar.

KKUAFÖRLER, DÜĞÜN SALONLARI, KAFELER NE ZAMAN AÇILACAK?

İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine Coronavirüs konulu ek bir genelge daha gönderdi. Genelge ile 81 ilde, tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, nişan/düğün salonu, çalgılı/müzikli lokanta/kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile salonu, nargile kafe, internet salonu, internet kafe, her türlü oyun salonları, her türlü kapalı çocuk oyun alanları (AVM ve lokanta içindekiler dahil), çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, SPA ve spor merkezlerinin faaliyetleri geçici bir süreliğine faaliyetleri durduruldu.

Uygulamanın ne zaman biteceği ve bu iş yerlerinin ne zaman açılacağı henüz belli değil. Konuya dair resmi kurum ya da kişilerden açıklama geldiği takdirde haberimizde yer vereceğiz.

 

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False