GeriGündem Kaçak sigara ve sahte 100 YTL ele geçirildi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kaçak sigara ve sahte 100 YTL ele geçirildi

Başkentte düzenlenen iki ayrı operasyonda, 3 bin 700 adet kaçak sigara ve 101 adet sahte 100 YTL ele geçirildi. Operasyonlarda toplam 16 kişi gözaltına alındı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü Mali Suçlar Büro Amirliği ekipleri, bazı kişilerin, yurda kaçak olarak soktukları sigaraları başkentte piyasa sürdüklerini tespit etti.

Ekipler, Hikmet K. ve Erol A'nın Hatay'dan getirdikleri kaçak sigara ve içkileri seyyar satıcılara sattırdıklarını belirledi. Sınır kapısındaki bazı görevlilerin ve free shop mağaza sahiplerinin de şüphelilerle ilişkisi olduğu tespit edildi.
Yaklaşık 6 ay süren çalışmalar sonucu, Hatay ve Ankara'da eş zamanlı düzenlenen ve “Pamuk” adı verilen operasyonda, başkentte Erol A, Yavuz B, Aydın A, Ahmet B, Ümit A, Murat Ç, Mehmet Emin E, Ramazan B, Samir A. ve Kemal B. yakalandı.

Zanlıların ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda 3 bin 700 karton yabancı menşeli sigara, 130 paket puro ve 27 şişe içki ele geçirildi.

SAHTE PARAYI ALIŞVERİŞLE PİYASAYA SÜRDÜLER

Mali Suçlar Büro Amirliği ekipleri, “Yumak” adı verilen operasyonda ise piyasaya sahte para sürdükleri bildirilen 3'ü kadın 6 kişiyi yakaladı. Bir alışveriş merkezinde sahte para kullanıldığı ihbarını değerlendiren ekipler, Fatma K. ve Meral K'nın, Mehmet Z. E. ile birlikte piyasaya sahte para sürdüklerini tespit etti. Bu şüphelilerin, İstanbul ve Eskişehir'de de piyasaya sahte para sürdükleri belirlendi.

Söz konusu kişilerin, İstanbul'dan getirdikleri sahte paraları iş yerlerine vereceklerinin anlaşılması üzerine başlatılan operasyonda, Mehmet Z. E, Fatma K. ve Meral K'nın yanı sıra İsmail E, Arif K. ve Mehtap D. yakalandı.
Bu kişilerin üzerlerinde ve evlerinde yapılan aramalarda 101 adet sahte 100 YTL, 1 adet sahte 100 avro ile sahte para bozdurmak için eczanelerden aldıkları çeşitli ilaçlar ve malzemeler, 1 adet sahte nüfus cüzdanı, değişik kişiler üzerine yapılmış ikametgah belgeleri, diploma ve kimlik fotokopileri, adli sicil kayıtları, askerlik durum belgeleri ve vesikalık fotoğraflar ele geçirildi.

Sahte paraları, kadınların alışveriş yaparak piyasaya sürdükleri bildirildi. İki operasyonda yakalanan toplam 16 zanlı, işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False