GeriGündem Kabine Toplantısı ne zaman? Bakanlar Kurulu'nda alınacak kararlar merak ediliyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kabine Toplantısı ne zaman? Bakanlar Kurulu'nda alınacak kararlar merak ediliyor

Kabine Toplantısı ne zaman? Bakanlar Kurulu'nda alınacak kararlar merak ediliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında toplanacak Kabine Toplantısı, pek çok kişinin gündeminde yer alıyor. Özellikle, koronavirüs kısıtlamalarının esnetilmesi yönünde beklenti içinde olan esnaflar ve sokağa çıkma yasağı kapsamındaki yaş grubundaki vatandaşlar, Bakanlar Kurulu olarak da bilinen Kabine Toplantısı'nın ne zaman toplanacağını merak ediyor. Peki, Kabine Toplantısı ne zaman?

Kabibe Toplantısına dair araştırmalar haftanın son iş gününde de devam ediyor. Kabine Toplantısı, işletme sahipleri, veliler, öğrenciler, öğretmenler tarafından yakından takip ediliyor. Geçtiğimiz günlerde, yüz yüze eğitim takviminin netleşmesi ve esnafa yönelik kısıtlamalarda esneme mesajlarının verilmesinin ardından, şimdi ise önemli kararların alınması beklenen Kabine Toplantısı bekleniyor. İşte, konuya dair ayrıntılar...

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN YAPILACAK?

Kabine Toplantısı’nın ne zaman yapılacağı ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamasında, ‘Çarşamba günü millete sesleniş konuşmamı izlemenizi tavsiye ediyorum. Sizlere birçok güzellikleri orada takdim edeceğim.’ demişti.

Konuya dair ayrıntılar geldikçe haberimizde yer vereceğiz.

SON YAPILAN AÇIKLAMALAR

Son toplantı 1 Şubat Pazartesi günü yapıldı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen Kabine Toplantısı'nın ardından millet seslenen Erdoğan, toplantıda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin değerlendirmeleri ayrıntılı bir şekilde yaptıklarını belirtti.

Uzaktan eğitim öğretimin temeli olan internete erişimdeki sınırlılığı dikkate aldıklarını ifade eden Erdoğan, "Köy okullarında 15 Şubat'ta eğitim-öğretimin başlamasını kararlaştırdık. Ancak okulların açıldığı köylerde vaka artışı yaşanması halinde eğitim ve öğretime yeniden ara verilebilecek. Bunu da özellikle söylemek zorundayım. Kovid-19 her şeyden tehlikeli ve önemli. Yavrularımızın kaybına tahammülümüz olamaz." ifadelerini kullandı.

Her türlü tedbiri almak zorunda olduklarını söyleyen Erdoğan, şunları kaydetti:

"8 ve 12. sınıflar ile ilkokul ve özel eğitim okullarında ki eğitim öğretimin 1 Mart'tan itibaren başlaması için hazırlıklara başlanacak. Vaka sayılarındaki iyileşmeye paralel olarak 1 Mart'tan itibaren il bazında eğitim öğretimin kademeli başlaması için gereken çalışmalar da yürütülecek. Yine vakaların belirli bir sayının altına düşmesiyle birlikte esnafımıza yönelik kısıtlamaların kademeli olarak gevşetilmesiyle ilgili takvimi de başlatmayı planlıyoruz. Bu vesileyle belediyelerden ve organize sanayi bölgeleri yönetimlerinden İl Hıfzıssıhha Kurulu kararlarının uygulanması hususunda hassasiyet göstermelerini beklediğimizi belirtmek istiyorum."

Erdoğan, yaklaşık 11 aydan bu yana sabır ve metanetle tedbirlere riayet eden herkese teşekkür etti.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False