GeriGündem Jülide'nin oyunu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Jülide'nin oyunu

Abone Olgoogle-news

İzmir'de filmlere konu olacak nitelikle dolandırıcılık olayı yaşandı. 24 yaşındaki F. J. S. , kendisini Citibank'ın müfettişi olarak tanıtıp gurbetçi bir ailenin Almanya'daki çalışmasının birikimi olan yaklaşık 100 milyar lirasını yüksek faiz kandırmacasıyla aldı.

İzmir'de filmlere konu olacak nitelikle dolandırıcılık olayı yaşandı. 24 yaşındaki F. J. S. , kendisini Citibank'ın müfettişi olarak tanıtıp gurbetçi bir ailenin Almanya'daki çalışmasının birikimi olan yaklaşık 100 milyar lirasını yüksek faiz kandırmacasıyla aldı. Aileye sahte banka makbuzları ve cüzdanları veren Jülide'nin oyunu, ailenin 9 ay sonra uyanmasıyla ortaya çıktı. F. J. S. , İzmirli Gündoğan Ailesine bankanın kendisine tanıdığı özel olanaklarla, mevduat sahiplerine yüzde 170 faiz verdiğini, paraya para kattığını söyledi. Sistemin adını ‘Arbitraj İhale’ diye tanıtan F. J. S. , ikna edici kabiliyetiyle aileyi kandırdı. Almanya'dan kesin dönüş yapan Nedim Gündoğan, eşi Berrin Gündoğan, ablası Rahmiye Pişeh, ağabeyi Çetin Gündoğan, kardeşi Müşerref Dinler'in biriktirdiği toplam 100 milyar lirayı aldı. Ailenin ihtiyatlı davranarak paranın küçük bölümünü ilk başta vermesi üzerine F. J. S. , 9 ay süreyle aileye sözde faiz ödedi. Ailenin güvenini kazanarak parayı 100 milyar liraya ulaştıran F. J. S. , geçen haziran ayında aile ile ilişkisini kesti. Şüphelenen aile önce adı geçen bankaya gitti. Bankadan gerçeği öğrenen aile soluğu savcılıkta aldı.

DOLANDIRILAN KARDEŞLER

F. J. S. , ailenin bankadan gerçeği öğrenmesi üzerine parayı bankaya yatırmadığını, iş kurmaları için İsmail Özsezgin ve ortağı Fatih Aydoğan'a teslim ettiğini söyledi. Özsezgin ve Aydoğan ise aileye paraların F. J. S. 'da olduğunu ifade etti. F. J. S.de diğer iki kişi de kayıplara karıştı. Dolandırılan Rahmiye Pişeh, ‘‘F. J. S. paraların bu iki şahısta olduğunu söylüyordu. İstanbul'dan geldikleri söylenen Önder Cengiz Kart ve Hasan Genç adlı şahıslarla beraber, İsmail Özsezgin ve Fatih Aydoğan ile 5 Haziran 1998'de Kısık Sanayi Sitesi'nde görüşme yaptı. Görüşmenin ardından İsmail Özsezgin ile Fatih Aydoğan, F. J. S. 'nin talimatıyla bu kişiler tarafından silahla tehdit edildikleri iddiasıyla Kısık Jandarma Komutanlığı'na başvurdu. İfadesi alınan F. J. S. daha sonra serbest bırakıldı’’ dedi.False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle