GeriGündem John Berger depremden korkunca 'Avrupalılar'ı anlatmak Baudrillard'a kaldı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

John Berger depremden korkunca 'Avrupalılar'ı anlatmak Baudrillard'a kaldı

Magnum Fotoğraf Ajansı'nın kurucularından Henri-Cartier Bresson'un 'Avrupalılar' sergisi kapsamında bugün bir konferans verecek olan ünlü sanat eleştirmeni John Berger işlerinin yoğunluğunu bahane ederek Türkiye'ye gelmekten vazgeçti.

Pamukbank Fotoğraf Galerisi'nin Tarih Vakfı işbirliği ile Topkapı Sarayı'ndaki Darphane-i Amire'de açılan Avrupalılar sergisi kapsamında Eylül ayı içerisinde bir dizi etkinlik düzenlenmiş ve bunların ilki John Berger'e ayrılmıştı. Berger’in büyük bir ihtimalle depremden korktuğu için Türkiye’ye gelmediği düşünülüyor.

Sergi kapsamında gerçekleştirilecek olan ikinci konferansı ise Fransız sosyolog ve felsefeci Jean Baudrillard, 16 Eylül Perşembe günü saat 18:00'de verecek. Baudrillard'ın konferans konusu ise 'Işığın Yazısı/Foto-Grafi' adını taşıyor.

20 Eylül Pazartesi günü sanat tarihçisi ve Victoria-Albert Müzesi Fotoğraf Küratörü Mark Haworth-Booth, ‘‘Henri Cartier Bresson: Yaşayan En Büyük Fotoğraf Sanatçısı’’ başlıklı bir konferans verecek.

23 Eylül Perşembe günü yapılacak olan panelin konusu ise 'Haber Fotoğrafçılığı'. Panele konuşmacı olarak Paul McMillen, Ara Güler, Coşkun Aral ve Ergun Çağatay katılacak.

30 Eylül'de yapılacak olan ‘‘Gerçeği Arayan İki Sanat: Sinema ve Fotoğraf’’ konulu panelin konuşmacıları ise Vecdi Sayar, İlhan Arakon, Paul McMillen ve Nuri Bilge Ceylan.Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False