İzmit'te mühimmat deposunda patlama

İzmitte mühimmat deposunda patlama

İzmit'in Rahmiye Köyü yakınlarındaki Askeri Mühimmat Bakım ve Depo Komutanlığı’nda meydana gelen patlamada 4 sivil görevli yaralandı. Çıkan yangın, itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.

Haberin Devamı

Gölcük Tersanesi Cephane Bölük Komutanlığı’nda görevli sivil işçiler bugün saat 09.00 sıralarında bakım çalışmalarına başladı. Bilinmeyen nedenle meydana gelen patlamada, sivil işçilerden 40 yaşındaki Fuat Memiş, 49 yaşındaki Aytekin Sarı, 44 yaşındaki Kadir Gül ve 43 yaşındaki Güven Vildan yaralandı. Patlama ile birlikte yangın da çıktı. Bunun üzerine bölgeye çok sayıda ambulans ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri sevk edildi. Yaralılar, Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken, sadece ayağına parça isabet eden Fuat Memiş’in durumunun ağır olduğu açıklandı.

Yangın kısa sürede kontrol altına alınırken, soğutma çalışmalarına başlandı. Soruşturmaya devam ediliyor.

İZMİT'TE MÜHİMMAT DEPOSU PATLADI / WEB TV

3 YARALI TABURCU EDİLDİ

İzmit’in Rahmiye Köyü yakınlarında kurulu Askeri Mühimmat Bakım ve Depo Komutanlığı’na ait alandaki binalardan birinde çalışma yapılırken meydana gelen patlamada yaralananlardan 3’ü, Kocaeli Devlet Hastanesi’nde ayakta tedavi edildikten sonra taburcu edilirken, 1’inin ise tedavisi devam ediyor.

Haberin Devamı

VALİ: UFAK ÇAPLI BİR PATLAMA

Kocaeli Valisi Ercan Topaca, sabah saatlerinde Deniz Ana Üs Komutanlığı'nda bir kaza yaşandığını belirterek, buradaki bazı mühimmatlarda küçük çaplı bir patlamanın meydana geldiğini dile getirdi.

Patlama sırasında, orada çalışan sivil işçilerden birinin yaralandığını, 3'ün de dumandan etkilendiğini dile getiren Topaca, işçilerin hastanedeki tedavilerinin devam ettiğini ve bu kişilerin genel sağlık durumlarının iyi olduğunu kaydetti.

Vali Topaca, patlamanın etkisiyle oluşan duman bulutunun çevredeki vatandaşları biraz endişelendirdiğini ifade ederek, “Olay kısa sürede anlaşıldı ve kontrol altına alındı. Endişe duyulacak bir şey yok. Yaralı işçimizin tedavisi hastanede devam ediyor. Olayda yaralı askerimiz bulunmamaktadır. Rutin çalışmalar sırasında mühimmat parçalarında, küçük mühimmat dediğimiz mühimmatlarda oluşan bir patlama. Patlama, geneli kapsayacak bir şey değil, ufak çaplı bir patlama, 'askeri kaza' diyebiliriz. Bize intikal etmiş bir yangın yok, sadece patlama” diye konuştu.

Haberin Devamı

GENELKURMAY'DAN AÇIKLAMA: SORUŞTURMA DEVAM EDİYOR

Genelkurmay Başkanlığı'ndan Kocaeli'de mühimmat deposunda meydana gelen patlamaya ilişkin yapılan açıklamada, patlama sonucu bir işçinin bacağından hafif yaralandığı, üç işçinin ise duman zehirlenmesi yaşadığı belirtilerek, “İşçilerimiz İzmit Devlet Hastanesi'ne sevk edilerek tedavi altına alınmışlardır. Hayati tehlikeleri bulunmamaktadır” denildi.

Haberle ilgili daha fazlası: