İzmir'de kan donduran olay! Takside dehşet kamerada... Saldırgan 'Bazı insanlara güvenmeyeceksin' diye nasihat verdi

Güncelleme Tarihi:

Oluşturulma Tarihi: Şubat 01, 2024 11:41

İzmir’in Gaziemir ilçesinde taksi sürücüsü Oğuz E. (44), D.E. tarafından tabancayla 3 el ateş edilerek vuruldu. Araç içi kamerasına yansıyan olayda, 'Bazı insanlara güvenmeyeceksin' dediği duyulan saldırgan, bir ara yaralı taksi şoförüne de tokat atıp olay yerinden uzaklaştı. Öte yandan saldırgan D.E. polisin operasyonu ile yakalandı.

Haberin Devamı

Olay, önceki gece 03.30 sıralarında Gaziemir ilçesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Buca ilçesi Göksu Mahallesi’nden yüzü maskeli müşteriyi alan taksi sürücüsü Oğuz E. (44), müşterinin yol tarifi üzerine aracını hareket ettirdi.

SOĞUKKANLILIKLA 3 EL ATEŞ ETTİ

Taksi sürücüsü Oğuz E., saldırgan müşteri tarafından bir süre yanlış adreslerde gezdirilmesinin ardından, istenilen adrese geldiğini belirterek aracı durdu. “Borcumuz ne kadar” diyen saldırgan, “221 lira kardeş” diyen sürücüye, cebinden para çıkarır gibi yaparak yanındaki tabancayla 3 el artarda ateş etti.

SALDIRGAN "BAZI İNSANLARA GÜVENMEYECEKSİN" DİYE NASİHAT VERDİ

Taksi şoförü Oğuz E., saldırı sonrası yan koltuğa devrilip acı çekerken, araçtan inen saldırgan ön yolcu kapısını açarak aracın içerisine girip yaklaşık 10 dakika boyunca bir şeyler aradı. Araç içi kamerasına yansıyan görüntülerin bir kısmında "Bazı insanlara güvenmeyeceksin" dediği duyulan saldırgan, bir ara yaralı taksi şoförüne de tokat atıp daha sonra aracın dışında dakikalarca bekledikten sonra olay yerinden ayrıldı.

İzmirde kan donduran olay Takside dehşet kamerada... Saldırgan Bazı insanlara güvenmeyeceksin diye nasihat verdi

Haberin Devamı

TAKSİ ŞOFÖRÜNÜ YANLIŞ ADRES VEREREK DAKİKALARCA OYALADI

Saldırgan müşterinin taksi şoförünü oyaladığı anlar araç içi güvenlik kamerasına yansıdı. Bir süre yol gittikten sonra “Buca Belediyesi arka tarafında spor salonuna” gideceğini söyleyen saldırgana, taksi sürücüsünün “Abicim Gaziemir’deyiz” dediği ve saldırganın da “Orası olması gerekiyor" dediği duyuluyor.

“SOĞUK HAVA ALAYIM DEDİM. İNSANLARI YOLDA BIRAKMAK OLMAZ”

Görüntülerin bir kısmında ise taksi şoförünün, “Bende arabayı daha yeni aldım. Şoför arkadaşı bıraktım, eve gidiyordum. Çalışmayacağım zaten araba arızalı. Sanayiye bırakacağım sabah arabayı. Soğuk hava alayım dedim. İnsanları yolda bırakmak olmaz. Sen o maskeyi takarsan kimse durmaz abi” derken saldırgan ise “Hastayım ondan takıyorum abi” diyor. Şoför Oğuz E. ise “Ben alırım niye almayacağım. İnsanı bu havada sokakta mı bırakalım dışarısı buz gibi” dediği duyuluyor.

Haberin Devamı

İzmirde kan donduran olay Takside dehşet kamerada... Saldırgan Bazı insanlara güvenmeyeceksin diye nasihat verdi

SALDIRGAN YAKALANDI

Çevredekilerin ihbarı üzerine adrese gelen sağlık ekiplerince İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan yaralı Oğuz. E., burada ameliyata alındı. Şoförün hastanedeki tedavisinin sürdüğü öğrenilirken, polis ekiplerince saldırganı yakalamak için çalışma başlatılmıştı. Yaklaşık 70 kamera gözünden 110 saatlik görüntüler izlenerek şüphelinin D.A., olduğu belirlendi ve ekiplerce şahıs, suç aleti ile birlikte yakalanarak gözaltına alındı. Saldırganın emniyetteki ifadesinin ardından adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

Haberin Devamı

İzmirde kan donduran olay Takside dehşet kamerada... Saldırgan Bazı insanlara güvenmeyeceksin diye nasihat verdi

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!