İSTOÇ Tesisi'ndeki korkutan yangın söndürüldü

İSTOÇ’ta bulunan geri dönüşüm tesisinde yangın çıktı. Yangın bir anda bütün tesisi kaplarken, gökyüzünü kapkara dumanlar sardı. Yangın söndürüldü, soğutma çalışmaları ise sürüyor.

Haberin Devamı

İSTOÇ’ta bulunan Bağcılar Belediyesi’ne ait Ambalaj ve Kağıt Atık Geri Dönüşüm Tesisi’nde saat 19.00 sıralarında henüz bilinmeyen bir nedenle çıktı. Alevlerin bir anda tesisi kapladığını gören görevliler itfaiyeye haber verdi. Yangına çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Önce tesisin bahçesinde bulunan kağıt balyalarında başlayan yangın kısa sürede büyüdü.

Yangından ölen ya da yaralanan olmazken İtfaiye ekiplerinin yangını kontrol altına almak için çalışmaları devam ediyor.

YANGIN SÖNDÜRÜLDÜ

Bağcılar Belediyesi Ambalaj Atığı Toplama ve Ayırma Tesisi'nde çıkan yangın söndürüldü.

Bağcılar Belediyesinden yapılan açıklamada, nedeni henüz belirlenemeyen yangının mesai bitiminde çıktığı, olayda herhangi bir can kaybının olmadığı belirtildi.

Çok sayıda itfaiye ekibinin müdahalede bulunduğu yangın söndürüldü. İtfaiyenin soğutma çalışması ise sürüyor.

Yangının çıktığı tesis, çevre koruma fonksiyonunun yanı sıra nitelikli atıkların tekrar ekonomiye kazandırılmasına da katkı sağlıyor.

Haberin Devamı

Bin 400 metrekarelik toplam kullanım alanına sahip tesiste 60 çalışan ile 13 ambalaj atığı toplama aracıyla aylık ortalama 2 bin ton kağıt, 400 ton pet, 200 ton naylon, 100 ton metal ve 300 tonu cam olmak üzere toplam 3 bin ton ambalaj atığı ayrıştırılarak geri dönüşüme kazandırılıyor.

İSTOÇ Tesisindeki korkutan yangın söndürüldü

İSTOÇ Tesisindeki korkutan yangın söndürüldü

İSTOÇ Tesisindeki korkutan yangın söndürüldü

Haberle ilgili daha fazlası: